Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Kwal. LM M: Benfica Lizbona i Hebar Pazardżik z awansem do fazy grupowej

Kwal. LM M: Benfica Lizbona i Hebar Pazardżik z awansem do fazy grupowej

Benfica Lizbona oraz Hebar Pazardżik awansowały do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Obie drużyny solidarnie wygrały swoje mecze w stosunku 3:1. Ekipa z Bułgarii będzie grupowym rywalem Aluron CMC Warty Zawiercie.

W rewanżowym spotkaniu trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów Benfica Lizbona wygrała po raz drugi z fińską drużyną Ford Levoranta Sastamala 3:1. Po łatwo i szybko wygranym pierwszym secie przez gospodarzy do głosu doszli Finowie, wygrali oni kolejną partię spotkania i poszli za ciosem. Przez dłuższy czas prowadzili w trzeciej partii 16:8, 21:18, ich grę napędził Kali Allik, zdobywca 12 punktów.

Wówczas do zdecydowanych ataków ruszyli gospodarze, punktowali w ataku, ustrzegli się błędów własnych i wygrali tę część zmagań. Po zwycięstwie w secie numer trzy zapewnili sobie awans do fazy grupowej. Ostatni set meczu wyraźnie wygrali siatkarze ze stolicy Portugalii. W całym meczu Benfica była skuteczniejsza w polu zagrywki (7-3) oraz w bloku (10-3). Portugalska drużyna miała lepszą skuteczność w ataku a także lepsze przyjęcie. Najwięcej punktów dla Benfiki zdobył Thiago Oliveira – 11. Mecz ten sędziował polski arbiter Paweł Burkiewicz. Dzięki temu zwycięstwu ekipa Benfiki zagra w rozgrywkach grupowych Ligi Mistrzów. Rywalami siatkarzy z Półwyspu Iberyjskiego w grupie C będą: włoski zespół Cucine Lube Civitanova, belgijski Knack Roeselare, oraz francuska drużyna Tours VB.

Benfica Lizbona (POR) – Ford Levoranta Sastmala (FIN) 3:1
(25:16, 20:25, 25:23, 25:18)

Hebar Pazardżik przegrał pierwszą partię meczu Mladost Zagrzeb, partia ta była bardzo zacięta i emocjonująca, o zwycięstwie decydowała gra na przewagi. W kolejnych trzech górą byli gracze z Bułgarii. W całym meczu siatkarze Mladostu popełnili aż 36 błędów własnych, przyjezdni z Bułgarii byli skuteczniejsi w polu zagrywki (5-1) oraz w bloku (15-9). Liderem Hebara był Todor Aleksiew zdobywca 17 punktów, dla Mladosti 15 punktów zdobył Clemens Ecker. Hebar po raz drugi zagra z Aluron CMC w europejskich pucharach. Wcześniej obie drużyn grały ze sobą w 1/16 Pucharu Challenge w sezonie 2019/2020 dwukrotnie lepsi byli zawiercianie, wygrali oni 3:0 oraz 3:2. Oprócz Warty i Pazardźika w grupie C zagrają Halkbank Ankara oraz Berlin Recycling Volleys.

Mladost Zagrzeb (CRO) – Hebar Pazardżik (BUL) 1:3
(28:26, 20:25, 17:25, 10:25)