Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Kwal. LM K: Vasas Budapeszt i Crvena Zvezda bliżej kolejnej rundy

Kwal. LM K: Vasas Budapeszt i Crvena Zvezda bliżej kolejnej rundy

Rozpoczęła się przedostatnia runda eliminacji do fazy grupowej tegorocznej Ligi Mistrzyń. Pierwsze zwycięstwa zapisały na swoim koncie siatkarki Vasasu Budapeszt i Crvenej Zvezdy Belgrad. Węgierski klub w trzech setach ograł Tenerife La Laguna, serbski zaś pokonał słoweński Calcit Kamnik 3:1.

Rywalizację w drugiej rundzie eliminacji zainaugurowało starcie siatkarek Tenerife La Laguna z Vasasem Obudą Budapeszt. Lepsza w tym pojedynku okazała się ekipa ze stolicy Węgier. Spotkanie rozpoczęła od zwycięstwa w premierowej odsłonie do 19. W drugiej całkowicie przejęła inicjatywę i rozbiła rywalki do 13. Trzeci set był najbardziej wyrównany. Hiszpańska ekipa walczyły o przedłużenie spotkania, ale ostatecznie uległa podopiecznym Ioannisa Athanasopoulosa po grze na przewagi 24:26. Do zwycięstwa poprowadziła je Kata Torok, która zdobyła dla Vasasu Obudy 15 punktów. W drużynie Tenerife La Laguna najwięcej oczek zapisały na swoim koncie Lisbet Arredondo i Belly Nsungimina – po 9.

Tenerife La Laguna – Vasas Obuda Budapeszt 0:3
(19:25, 13:25, 24:26)

Od zwycięstwa nad Calcitem Kamnik walkę o awans do finałowej rundy eliminacji Champions League rozpoczęły również siatkarki Crvenej Zvezdy Belgrad. Do pokonania swoich rywalek serbska ekipa potrzebowała czterech setów. Po dwóch pierwszych, wygranych do 21 i 19, podopieczne Ratko Pavlicevicia niespodziewanie w trzeciej partii wyraźnie uległy swoim  przeciwniczkom do 13. W czwartej odsłonie gra była zacięta i jej triumfatorki ostatecznie wyłoniła walka na przewagi. Zwycięsko wyszły z niej siatkarki z Belgradu, które wygrywając 26:24 przypieczętowały swój triumf w tym spotkaniu. Prym wśród nich wiodła Jelena Stoić, zdobywczyni 15 oczek. Najlepiej punktującą zawodniczką Calcitu okazała się z kolei  Masa Pucelj (20).

Calcit Kamnik – Crvena Zvezda Belgrad 1:3
( 21:25, 19:25, 25:13, 24:26)