Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Kwal. LM K: Calcit odwrócił losy rywalizacji, zostały cztery zespoły

Kwal. LM K: Calcit odwrócił losy rywalizacji, zostały cztery zespoły

Po I rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzyń na placu boju pozostały cztery zespoły, z których aż trzy zagrają w fazie grupowej. Z awansem do II rundy nie miały problemów Tenerife La Laguna, Vasas Budapeszt i Crvena Zvezda Belgrad, które w dwumeczu nie straciły nawet seta. Czwartym zespołem, który wywalczył awans, jest Calcit Kamnik. Słoweńska drużyna zrewanżowała się rywalkom za porażkę w Zagrzebiu i wygrała „złotego seta”, dzięki czemu pozostaje w grze.

Już we wtorek awans do II rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzyń zapewniły sobie zespoły z Hiszpanii i Serbii. Tenerife La Laguna po wygranej we własnej hali z bośniackim Jedinstvem Brcko powtórzyła wynik i również bez straty seta wygrała na wyjeździe. Prowadzenie hiszpańskiego zespołu nawet przez moment nie było zagrożone, a do wygranej zespół z Teneryfy poprowadziły Belly Nsungimina oraz Margaret Wolowicz, które zdobyły w tym spotkaniu po 10 punktów.

Crvena Zvezda po zwycięstwie 3:0 w stolicy Serbii z Polky Kuusamo dokładnie taki sam wynik uzyskała w Finlandii. Liderkami drużyny z Belgradu były Adela Helić (17 pkt.) oraz Ana Zivojinović (16 pkt.). Rywalki Crvenej Zvezdy w żadnym z trzech setów nie zdołały przekroczyć granicy 20 punktów.

W środę z awansu mogły cieszyć się siatkarki Vasasu Budapeszt. Po wygranej w Gent bez straty seta to mistrzynie Węgier był zdecydowanymi faworytkami rewanżu, który rozgrywały we własnej hali. Niespodzianki nie było, Vasas ponownie wygrał 3:0 i zapewnił sobie awans do II rundy, w której zmierzy się z Tenerife La Laguna. Najwięcej punktów dla węgierskiej drużyny w tym meczu zdobyły Ajszan Abdulazimowa (12) oraz Julia Bojko (11).

Najwięcej emocji było w rywalizacji Mladosti Zagrzeb z Calcitem Kamnik. W pierwszym spotkaniu w stolicy Chorwacji triumfowała Mladost, pewnie wygrywając 3:0. W słoweńskim Kamniku role się odwróciły. Mladost wprawdzie wygrywała już w pierwszym secie 21:17, ale Chorwatki przegrały tę partię do 23. W pozostałych dwóch setach również lepsze okazały się siatkarki Calcitu i dzięki wygranej 3:0 doprowadziły do „złotego seta”. W decydującej o awansie partii podopieczne trenera Gregora Rozmana prowadziły od początku do końca, wygrały 15:10 i to Calcit zagra w kolejnej rundzie z Crveną Zvezdą Belgrad. 17 punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyła Masa Pucelj, o jeden punkt mniej na swoim koncie miały Andżelka Radiśković i Ana Marija Vovk.

Pierwsze mecze II rundy kwalifikacji zostaną rozegrane już w przyszłym tygodniu, rewanże 8 i 9 listopada.