Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kwal. do ME K: Znamy komplet drużyn, które uzyskały awans

Kwal. do ME K: Znamy komplet drużyn, które uzyskały awans

Finlandia, Bośnia i Hercegowina oraz Azerbejdżan zamknęły stawkę drużyn, które zagrają w mistrzostwach Europy. Reprezentacja Finlandii stoczyła czterosetowy pojedynek z Czarnogórą, Azerbejdżan wygrał z Austrią, a Bośniaczki pewnie i wysoko odprawiły z kwitkiem Norwegię.

Grupa B:

Finlandia stanęła na wysokości zadania i wygrała w bezpośrednim starciu z Czarnogórą. Spotkanie to decydowało o tym, która z drużyn awansuje do mistrzostw. Szczególnie zacięty był trzeci set spotkania, który trwał 34 minuty. Pierwszoplanowymi postaciami w Finlandii były Piia Korhonen oraz Suvi Kokkkon. Obie zawodniczki zdobyły po 21 punktów.

Grupa C:

Ostatnie mecze w grupie C nie miały żadnego znaczenie dla układu tabeli. Awans zapewniły sobie Ukrainki oraz Węgierki. Ukraina dosyć pewnie wygrała z Cyprem 3:0. Swietłana Rosman zdobyła 12 punktów dla Ukrainy i była liderką swojej reprezentacji. Cypr zakończył rozgrywki na ostatnim miejscu bez żadnego zwycięstwa. Węgierki wygrały swój mecz z Portugalią 3:0, mecz toczył się pod wyraźne dyktando podopiecznych trenera Andreasa Vollmera. portugali w całym spotkaniu popełniły aż 28 błędów własnych. 13 punktów dla Węgierek zdobyła Greta Szakmary.

Grupa D:

Słowenia wcześniej zapewniła sobie awans do mistrzostw Europy. W swoim ostatnim meczu wygrała 3:0 z zamykającą tabelę Gruzją. Mecz nie miał większej historii i zakończył się zaledwie po 64 minutach. Liderką Słowenek była Lorena Lorber zdobywczyni 16 punktów. Gruzinki przegrały wszystkie mecze i zajęły ostatnie miejsce. Siatkarki Azerbejdżanu wygrały wyjazdowe spotkanie z Austrią i zapewniły sobie awans do mistrzostw Europy. Azerki wygrały dwie pierwsze partie, w trzeciej lepsze były Austriaczki. W ostatnim secie tego spotkania Azerki zaprezentowały swoją wyższość. Najlepszymi siatkarki w ich szeregach były Odina Alijewa zdobywczyni 23 punktów, Jelizaweta Ruban zdobyła 22 punkty,

Grupa F:

Bośnia i Hercegowina wygrała dwukrotnie z najsłabszą w tej grupie Norwegią. Bośniaczki w piątkowym starciu potrzebowały zaledwie 57 minut aby odnieść zwycięstwo. Ich rywalki zdobyły zaledwie 28 punktów, najwięcej punktów dla Bośni zdobyła rezerwowa Elena Babić – 10. Podobny przebieg miało drugie starcie pomiędzy tymi drużynami podopieczne Stevena Ljubicica dominowały w całym meczu i w każdym elemencie siatkówki. Najskuteczniejsza zawodniczką była Andela Radiskovic – zdobywczyni 13 punktów.

Norwegia – Bośnia i Hercegowina 0:3
(8:25, 6:25, 14:25)

Bośnia i Hercegowina – Norwegia 3:0
(25:17, 25:19, 25:12)