Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kwal. do IO M: Kubańczycy lepsi od zawodników z Iranu

Kwal. do IO M: Kubańczycy lepsi od zawodników z Iranu

Na zakończenie rywalizacji w turnieju kwalifikacyjnym reprezentacja Kuby pokonała zespół z Iranu. Mecz lepiej otworzyli Kubańczycy, jednak końcówki drugiego i trzeciego seta należały do rywali. Ostatecznie jednak zespół z Kuby doprowadził do tie-breaka i odniósł zwycięstwo.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Kubańczycy, jednak rywale szybko doprowadzili do wyrównania (4:4). Między zespołami nawiązała się wymiana ciosów, lecz po kolejnym ataku skończonym przez Mejiasa o czas poprosił szkoleniowiec Irańczyków (8:5). W kolejnych fragmentach przewaga siatkarzy z Kuby tylko rosła, a po drugiej stronie siatki gry nie ułatwiały błędy własne. Ostatecznie seta zakończył Castro (25:20).

Drugi set ponownie lepiej rozpoczął się dla Kubańczyków. W pierwszych akcjach nie brakowało długich wymian, a ręki nie wstrzymywał Castro (5:2). Kolejne punkty, tym razem z pola zagrywki, dokładał Rojas (7:3). Przewaga kubańskiej drużyny tylko rosła. W końcowych fragmentach Irańczycy próbowali jeszcze odrabiać starty, zdobywając punkty seriami. Ostatecznie zmiany w szeregach Persów przyniosły oczekiwany rezultat, a po emocjonującej końcówce na tablicy wyników widniał remis.

W trzecim secie obie drużyny były niezwykle zmotywowane, przez co nie brakowało emocjonujących wymian, choć na minimalnym prowadzeniu pozostawali Irańczycy (16:13). Zespół z Kuby utrzymywał koncentrację i doprowadził do remisu (19:19). Jednak i w tej końcówce zespół z Azji lepiej radził sobie w sytuacyjnych piłkach, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść (25:23).

Czwarta odsłona rozpoczęła się od wymiany ciosów. Jednak Diaz dał sygnał z pola zagrywki, co przełożyło się na kolejne kontrataki Kubańczyków (11:6). Tak wypracowanej przewagi zespół z Kuby już nie wypuścił z rąk, a o losach meczu decydował tie-break.

Tie-break to także dominacja zespołu z Kuby. Siatkarze szybko narzucili swój rytm gry, pewnie wykorzystując kolejne ataki budowali prowadzenie, którego pomimo nacisków ze strony rywali już nie oddali.

Iran – Kuba 2:3
(20:25, 25:23, 25:23, 13:25, 9:15)

Iran: Homayonfarmaesh (5), Esmaeilnezhad (22), Valizahed (6)     , Ghaziani (4), Mastanabed (10), Karimisouchelmaei (5), Salehi (libero) oraz Eraghi, Kazemi (4), Esfandiar (6), Vadi,
Kuba: Herrera (14), Jaime (21), Rojas (11), Arce (3), Castro (12), Mejias (5), Alvarez (libero) oraz J. Alvarez (10), Hernandez (5), Suarez (1), Diaz (3), Suarez