Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kwal. do ME: Cypr znów zaskoczył, ostatnie mecze zadecydują o awansie

Kwal. do ME: Cypr znów zaskoczył, ostatnie mecze zadecydują o awansie

Trwa drugi turniej grupy D kwalifikacji do mistrzostw Europy siatkarzy. Gospodarze – reprezentacja Cypru po piątkowej wygranej z Hiszpanią znów zaskoczyła i pokonała 3:2 Mołdawię. Hiszpanie zrehabilitowali się i po wygranej z Łotwą podobnie jak ich rywale mają 3 wygrane na koncie. O pierwszym miejscu i awansie do ME zadecydują niedzielne mecze, w których Łotwa zagra z Cyprem, a Hiszpania z Mołdawią.

Po porażce z reprezentacją Cypru sytuacja Hiszpanów w grupie D nie była dość ciekawa. Przegrana z Łotwą kosztowałaby ich utratę szans na awans, dlatego też podopieczni trenera Ricardo Maldonaldo podeszli do tego meczu niezwykle zmotywowani. W pierwszej partii dość długo mieli przewagę, jednak dali się dogonić Łotyszom w końcówce. Mimo to wygrali na przewagi 27:25.

W drugim secie to siatkarze z Łotwy mieli sporą przewagę, Świetnie grali Hermans Egleskalns (18 pkt.) i Atvars Ozolins (19 pkt.) i Hiszpanie zostali pokonani, zdobywając zaledwie 18 punktów. Również w trzeciej partii to Łotwa miała przewagę i gdy wydawało się, że obejmie prowadzenie w meczu, zespół z Półwyspu Iberyjskiego odrobił straty i doprowadził do walki na przewagi. Hiszpanie zachowali więcej zimnej krwi i po wygranej 28:26 to oni prowadzili 2:1.

W czwartym secie Hiszpanie znów musieli gonić wynik i znów im się ta sztuka udała. Końcówka już wyraźnie należała do nich, wygrali do 22 i triumfowali w całym meczu, zachowując szanse na awans. 16 punktów dla swojego zespołu zdobył w tym meczu Victor Rodriguez.

W drugim sobotnim meczu reprezentacja Cypru znów zaskoczyła rywali. Gospodarze wygrali pierwszego seta z Mołdawią do 20, jednak w dwóch kolejnych partiach musieli uznać wyższość rywali. W czwartym Cypryjczycy doprowadzili do remisu 2:2, a w decydującym secie ponownie byli górą i wygrali swój drugi mecz w kwalifikacjach. Świetnie spotkanie rozegrał Nikolaos Eleftheriou, który zdobył dla swojej drużyny 27 punktów.

W niedzielnych meczach Cypr zagra z reprezentacją Łotwy, a Hiszpania z Mołdawią.Tylko gospodarze turniejów kwalifikacyjnych nie mają już szans na pierwsze miejsce w grupie i awans do mistrzostw Europy. Trzy pozostałe drużyny wciąż są w grze.

Łotwa – Hiszpania 1:3
(25:27, 25:18, 26:28, 22:25)
Mołdawia – Cypr 2:3
(20:25, 25:19, 25:19, 22:25, 10:15)