Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kubańska gwiazda Chemika będzie miała przerwę od siatkówki

Kubańska gwiazda Chemika będzie miała przerwę od siatkówki

fot. Michał Szymański

W poniedziałek Grupa Azoty Chemik Police w mediach społecznościowych poinformował, że jedna z liderek zespołu w poprzednim sezonie – Gyselle Silva Franco spodziewa się dziecka. Oznacza to, że Kubankę czeka przez pewien czas rozbrat z siatkówką.

Gyselle Silva Franco do Chemika Police trafiła przed poprzednim sezonem. Do Ligi Siatkówki Kobiet przeniosła się z Serie A, gdzie wcześniej występowała w Fenera Chieri. Szybko wraz z Wilmą Salas stała się filarem drużyny prowadzonej przez Ferhata Akbasa. Wraz z nią sięgnęła po Superpuchar, Puchar Polski oraz mistrzostwo kraju.Dotarła też do półfinału Pucharu CEV. W rundzie zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet zdobyła 249 punktów, w tym 24 w polu serwisowym i 26 w bloku. Jej skuteczność w ataku na przestrzeni sezonu zasadniczego została oszacowana na niespełna 47%. Kubańska atakująca została także wybrana MVP turnieju finałowego Pucharu Polski.

 

W poniedziałek klub z Polic w swoich mediach społecznościowych poinformował, że Gyselle Silva spodziewa się dziecka. Oznacza to, że będzie musiała zrobić sobie przerwę od gry w siatkówkę. Niie pomoże więc Chemikowi w osiąganiu sukcesów w nadchodzących rozgrywkach. – Jestem bardzo szczęśliwa, choć początkowo wiadomość mnie zaskoczyła. Chciałam zostać w Policach na kolejny sezon, ponieważ czułam się tutaj świetnie. Plany jednak uległy zmianie, będę mamą i już nie mogę się doczekać – mówi siatkarka. Przypomnijmy, że na razie policki klub przedłużył współpracę z drugą z Kubanek, Wilmą Salas, a także Igą Wasilewskąi Marleną Kowalewską.

Zobacz również:
Karuzela transferowa LSK na sezon 2020/2021

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved