Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kubanka zostaje w Chemiku Police

Kubanka zostaje w Chemiku Police

fot. Michał Szymański

Wilma Salas Rosell jest trzecią zawodniczką, która zdecydowała się na przedłużenie współpracy z Grupą Azoty Chemikiem Police. Sezon 2020/2021 będzie dla 29-letniej przyjmującej drugim spędzonym na polskich parkietach.

Coraz więcej wiadomo o składzie Grupy Azoty Chemika Police w jakim będzie walczył na krajowym i europejskim froncie w sezonie 2020/2021. W środę klub poinformował o kontynuacji współpracy z jedną z Kubanek – Wilmą Salas Rosell.Wilma Salas Rosell do Grupy Azoty Chemika Police trafiła przed poprzednim sezonem. Wcześniej grała między innymi w Rabicie Baku, Halkbanku Ankara oraz Cuneo Volley. Szybko stała się jedną z liderek polickiego zespołu, z którym sięgnęła po Superpuchar i Puchar Polski, mistrzostwo kraju oraz dotarła do półfinału Pucharu CEV. W rundzie zasadniczej zapisała na swoim koncie 321 punktów, w tym 23 w bloku oraz 17 w polu serwisowym. Jej skuteczność w ataku na przestrzeni całej rundy zasadniczej wyniosła prawie 49%. Kilkukrotnie była wyróżniana nagrodą MVP spotkania, a najwięcej punktów zdobyła w pięciosetowych konfrontacjach z Developresem SkyRes Rzeszów i DPD Legionowią Legionowo – odpowiednio 28 i 27 oczek. – Kilka powodów zadecydowało o tym, że przedłużyłam kontrakt. Po pierwsze, czuję zaufanie klubu. Od pierwszego dnia, kiedy przyjechałam do Polic, wszyscy we mnie wierzyli. To dodawało mi siły. Ponadto świetnie czuję się w zespole. Dziewczyny miło mnie przyjęły, nie było żadnych powodów do narzekania – mówiła siatkarka.

Przypomnijmy, że nie jest ona pierwszą zawodniczką, która przedłużyła współpracę z Chemikiem na kolejny sezon. Wcześniej uczyniły to Marlena Kowalewska (rozgrywająca) oraz Iga Wasilewska (środkowa). Wciąż w Policach będzie także pracował Ferhat Akbas, który do LSK trafił przed sezonem 2019/2020.

Zobacz również
Karuzela transferowa LSK na sezon 2020/2021

źródło: chemik-police.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę