Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kubanka zostaje w Chemiku Police

Kubanka zostaje w Chemiku Police

fot. Michał Szymański

Wilma Salas Rosell jest trzecią zawodniczką, która zdecydowała się na przedłużenie współpracy z Grupą Azoty Chemikiem Police. Sezon 2020/2021 będzie dla 29-letniej przyjmującej drugim spędzonym na polskich parkietach.

Coraz więcej wiadomo o składzie Grupy Azoty Chemika Police w jakim będzie walczył na krajowym i europejskim froncie w sezonie 2020/2021. W środę klub poinformował o kontynuacji współpracy z jedną z Kubanek – Wilmą Salas Rosell.Wilma Salas Rosell do Grupy Azoty Chemika Police trafiła przed poprzednim sezonem. Wcześniej grała między innymi w Rabicie Baku, Halkbanku Ankara oraz Cuneo Volley. Szybko stała się jedną z liderek polickiego zespołu, z którym sięgnęła po Superpuchar i Puchar Polski, mistrzostwo kraju oraz dotarła do półfinału Pucharu CEV. W rundzie zasadniczej zapisała na swoim koncie 321 punktów, w tym 23 w bloku oraz 17 w polu serwisowym. Jej skuteczność w ataku na przestrzeni całej rundy zasadniczej wyniosła prawie 49%. Kilkukrotnie była wyróżniana nagrodą MVP spotkania, a najwięcej punktów zdobyła w pięciosetowych konfrontacjach z Developresem SkyRes Rzeszów i DPD Legionowią Legionowo – odpowiednio 28 i 27 oczek. – Kilka powodów zadecydowało o tym, że przedłużyłam kontrakt. Po pierwsze, czuję zaufanie klubu. Od pierwszego dnia, kiedy przyjechałam do Polic, wszyscy we mnie wierzyli. To dodawało mi siły. Ponadto świetnie czuję się w zespole. Dziewczyny miło mnie przyjęły, nie było żadnych powodów do narzekania – mówiła siatkarka.

Przypomnijmy, że nie jest ona pierwszą zawodniczką, która przedłużyła współpracę z Chemikiem na kolejny sezon. Wcześniej uczyniły to Marlena Kowalewska (rozgrywająca) oraz Iga Wasilewska (środkowa). Wciąż w Policach będzie także pracował Ferhat Akbas, który do LSK trafił przed sezonem 2019/2020.

Zobacz również
Karuzela transferowa LSK na sezon 2020/2021

źródło: chemik-police.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved