Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kubańczyk nie zagra w ACH Volley, zastąpi go Słoweniec

Kubańczyk nie zagra w ACH Volley, zastąpi go Słoweniec

fot. Katarzyna Antczak

Ricardo Calvo miał być rozgrywającym ACH Volley Ljubljana w nadchodzącym sezonie. Jednak przez pandemię koronawirusa nie dostał wizy, co uniemożliwiło mu przyjazd do Słowenii. W tej sytuacji działacze zastąpili go Gregorem Ropretem.

Kubańscy siatkarze nigdy nie mieli łatwej drogi do gry w Europie. Jednak pandemia koronawirusa jeszcze bardziej skomplikowała ich sytuację. Przekonał się o tym Ricardo Calvo, który wcześniej podpisał kontrakt z ACH Volley Ljubljana. Kubański rozgrywający miał spędzić sezon 2020/2021 w Słowenii, ale już wiadomo, że tak się nie stanie. Wszystko przez to, że nie dostanie wizy, za co obwinia się pandemię koronawirusa. W efekcie obie strony zmuszone były rozwiązać umowę.Działacze ACH Volley musieli zatem poszukiwać nowego rozgrywającego, co nie było łatwe, bo rynek został już dość mocno przebrany. Ich wybór padł na rodzimego zawodnika. Jest nim Gregor Ropret. Występował on już w barwach ACH w latach 2011-2014. To doświadczony, bo już 31-letni zawodnik, który jest reprezentantem Słowenii. Na swoim koncie ma między innymi dwa srebrne medale mistrzostw Europy z 2015 i 2019 roku, a także zwycięstwo oraz brązowy medal w Lidze Europejskiej.

Gregor Ropret grał już między innymi w Austrii, Włoszech, Turcji, Czechach. Miniony sezon spędził w lidze francuskiej, reprezentując drużynę z Nantes. Na kolejne rozgrywki miał przenieść się do Rennes Volley, ale zrezygnował z przenosin, bowiem wszystko wskazuje na to, że drużyna zostanie zdegradowana do niższej klasy rozgrywkowej ze względu na nieprawidłowości finansowo-organizacyjne. Najbliższe miesiące Gregor rop ret spędzi więc w Słowenii, broniąc barw najlepszej drużyny tego kraju i mając możliwość gry w europejskich pucharach.

źródło: ach-volley.si, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved