Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kto poprowadzi ZAKSĘ?

Kto poprowadzi ZAKSĘ?

fot. Aleksandra Twardowska

Wciąż nie ma potwierdzonej informacji o przenosinach Nikoli Grbicia do zespołu z Perugii, ale pojawiają się jego potencjalni następcy w Kędzierzynie-Koźlu. Na trenerskiej giełdzie przewijają się nazwiska Ghorghe Cretu i Marcelo Mendeza.

Przypomnijmy, że w grudniu Nikola Grbić przedłużył o dwa lata umowę z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, ale jeszcze przed finałem Ligi Mistrzów pojawiły się spekulację, że serbski szkoleniowiec może opuścić ekipę z Opolszczyzny, a w następnym sezonie poprowadzić Sir Safety Perugia. Gino Sirci za wszelką cenę chce ściągnąć Grbicia do Włoch.W związku z tym pojawiły się spekulacje odnośnie tego, kto zastąpi go na ławce trenerskiej ZAKSY. Jednym z kandydatów jest Ghorghe Cretu, który dobrze jest znany polskim kibicom. W sezonie 2010/2011 prowadził Indykpol AZS Olsztyn, w 2014 roku przejął Cuprum Lubin, z którym pracował przez trzy lata. W połowie sezonu 2018/2019 objął stery w Asseco Resovii Rzeszów, zmieniając na trenerskim stanowisku Andrzeja Kowala. Następnie przeniósł się do Rosji, gdzie był szkoleniowcem Kuzbassu Kemerowo.

Innym kandydatem do przejęcia wicemistrza Polski jest Marcelo Mendez, który jest twórcą potęgi Sady Cruzeiro, w której pracował od 2009 roku. Z brazylijską drużyną zdobył trzykrotnie Klubowe Mistrzostwo Świata, sześć tytułów mistrza kraju. W 2018 roku został także trenerem męskiej reprezentacji Argentyny, z którą ma pracować do 2024 roku. Obecnie przygotowuje ją do gry w Lidze Narodów i igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna, polsatsport, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę