Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kto jest faworytem finału 1. ligi siatkarek?

Kto jest faworytem finału 1. ligi siatkarek?

– Większe szanse w finale ma drużyna z Tarnowa, budowana po to, by awansować do Tauron Ligi – uważa Andrzej Stelmach, trener Częstochowianki, która dotarła do półfinału 1. ligi siatkarek.

Rozpoczyna się decydująca faza rozgrywek w 1. lidze siatkarek. Niespodzianki nie było, bo w finale zagrają dwie najlepsze drużyny po fazie zasadniczej: Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów oraz ITA TOOLS Stal Mielec. Gospodarzem pierwszego spotkania jest klub z Tarnowa, który przystąpił do fazy play-off z pierwszego miejsca.To stawia w lepszej sytuacji drużynę prowadzoną przez Marcina Wojtowicza, która wygrała oba spotkania w tym sezonie z ITA TOOLS, dzięki czemu przy remisie decydujący mecz zostanie rozegrany w Tarnowie. Ale za każdym razem starcie kończyło się wynikiem 3:2, a tie-breakach było 16:14 i 15:13.

W półfinałach Grupa Azoty Roleski PWSZ i ITA TOOLS wygrały po dwa spotkania, a więcej kłopotów miały mielczanki, które u siebie dopiero po tie-breaku pokonały LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Lider i faworyt wyeliminował Częstochowiankę, tracąc w dwóch pojedynkach tylko jednego seta. – Dla mnie faworytem jest Tarnów, ale Mielec na pewno tanio skóry nie sprzeda – twierdzi Andrzej Stelmach. – Tarnowska drużyna była budowana po to, by awansować do Tauron Ligi – podkreśla były reprezentant Polski. Według niego wielkim atutem Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów jest szeroki skład. – W spotkaniu z nami słabiej zagrała Klaudia Świstek, ale weszła na boisko Adrianna Kukulska i pomogła drużynie – dodaje Stelmach.

Dodatkową atrakcją finałów 1. ligi kobiet jest to, że oba miasta dzieli 50 km, dlatego spotkania są traktowane jak derby regionu. A derby podobno rządzą się swoimi prawami… – Będą to mecze z podtekstami. Gdybym miał obstawiać, to 60 proc. szans na awans dałbym Tarnowowi, a 40 proc. Mielcowi – kończy trener Częstochowianki.

Program finałów 1. Ligi kobiet

Sobota:
Grupa Roleski PWSZ Tarnów – ITA TOOLS Mielec, godzina 18

Niedziela:
Grupa Roleski PWSZ Tarnów – ITA TOOLS Mielec,18

Środa:
ITA TOOLS Mielec – Grupa Roleski PWSZ Tarnów, 18

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę