Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > KS Piła najlepszą drużyną w II lidze kobiet

KS Piła najlepszą drużyną w II lidze kobiet

Ostatniego dnia rozgrywek turnieju finałowego II ligi kobiet o awans do wyższej klasy rozgrywkowej rozegrane zostały dwa spotkania, w których KS Silesia Częstochowa zmierzyła się z Silesia Volley Mysłowice, a KS Piła zagrała z MKS COPCO Imielin. Pierwszy mecz po tie-breaku wygrała drużyna Silesia Volley Mysłowice, natomiast w drugim spotkaniu górą był zespół KS Piła. Mimo, że KS Piła i MKS Imielin wywalczyły sobie awans do I ligi kobiet już po dwóch dniach imprezy, to wszystkie drużyny występujące w turnieju dawały z siebie wszystko do samego końca imprezy.

W pierwszym, niedzielnym spotkaniu zmierzyła się KS Silesia Częstochowa z Silesia Volley Mysłowice. Od początku Inauguracyjnego seta prowadzenie utrzymywały częstochowianki (9:3), chociaż mysłowiczanki starały się ze wszystkich sił doprowadzić do wyrównana. Ciężka praca opłaciła się  zawodniczkom z Mysłowic, ponieważ w końcu udało się im doprowadzić do remisu (23:23), a następnie przechylić wynik na swoją stronę i wygrać seta. Druga partia bardzo przypominała pierwszą.  Przez całą partię częstochowianki prowadziły, natomiast mysłowiczanki goniły wynik. Tym razem jednak siatkarki z Częstochowy nie pozwoliły doprowadzić do wyrównania i z bezpieczną przewagą zapisały seta na swoja korzyść.

W trzeciej partii zawodniczki Silesii Częstochowa ponownie szybko zbudowały przewagę którą utrzymywały przez większość seta (15:8), jednak siatkarki z Mysłowic zmniejszyły różnicę do jednego „oczka” w końcówce (21:22). Podobnie jak w poprzedniej odsłonie częstochowianki nie pozwoliły wyrwać sobie zwycięstwa. W czwartym secie na kilkupunktowe prowadzenie wysunęła się drużyna z Mysłowic (13:6) i tym razem, to częstochowianki musiały gonić wynik. Zespół z Częstochowy zmniejszył różnicę punktową w końcówce seta (20:21), jednak nie był w stanie powstrzymać mysłowiczanek przed doprowadzeniem do tie-breaka. Decydujący set od samego początku był bardzo wyrównany, żadna z drużyn nie chciała odpuścić. W końcówce tie-breaka lepsze okazały się mysłowiczanki i to one mogły cieszyć się z wygranej. Zwycięstwo w tym meczu pozwoliło mysłowiczankom zająć trzecie 3. miejsce w turnieju natomiast na ostatniej pozycji uplasował się klub z Częstochowy.

KS Silesia Częstochowa – Silesia Volley Mysłowice 2:3
(24:26, 25:20, 25:23, 25:27, 11:15)

W ostatnim meczu turnieju w Pile drużyna KS Piła zmierzyła się z zespołem MKS COPCO Imielin. Spotkanie rozpoczęło się bardzo wyrównaną grą. Pierwsze na większe prowadzenie wyszły gospodynie (9:4), które następnie powiększały przewagę przez resztę seta (17:6), aby na koniec zakończyć inauguracyjną partię na swoją korzyść z dużym zapasem punktowym. Siatkarki z Imielina przez większość partii były bezradne wobec dobrej gry rywalek. Druga odsłona ponownie rozpoczęła się wyrównaną grą, jednak tym razem imielinianki pierwsze wyszły na prowadzenie (14:11). Zawodniczki z Piły starały się ze wszystko doprowadzić do wyrównania, jednak udało im się tego dokonać dopiero w drugiej części seta (18:18). Drużyna z Imielina dalej grała swoje i zapisała na swoim koncie wygraną w drugiej odsłonie.

Od początku trzeciego seta przewagę na boisku wypracowały sobie zawodniczki z KS Piły (5:1, 13:8). Mimo starań siatkarki z Imielina nie były w stanie zbliżyć się wynikiem do gospodyń, które pewnie wygrały. Czwarta odsłona rozpoczęła się od kilkupunktowego prowadzenia zespołu MKS COPCO Imielin (7:3). Celem pilanek było doprowadzenie do remisu, a następnie objęcie prowadzenia. Udało im się tego dokonać mniej więcej w połowie seta dzięki skutecznym atakom i dobrej postawie w bloku (11:11). Mimo, że na prowadzeniu znajdowała się KS  Piła, to imielinianki w dalszym ciągu wierzyły w swoje umiejętności i szanse na doprowadzenie do tie-breaka. Ostatecznie jednak siatkarki z Piły zakończyły spotkanie w czterech setach na swoją korzyść. Wygrana w tym spotkaniu pozwoliła zespołowi KS Piła zająć 1. miejsce w turnieju finałowym II ligi kobiet, natomiast 2. pozycję zajęła drużyna MKS COPCO Imielin. Oba klubu zagwarantowały sobie awans do I ligi kobiet.

KS Piła – MKS COPCO Imielin 3:1
(25:16, 19:25, 25:17, 25:20)