Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Krzysztof Wójcik: Będziemy groźni dla każdego

Krzysztof Wójcik: Będziemy groźni dla każdego

fot. Gwardia Wrocław

2 października startują rozgrywki siatkarskiej II ligi mężczyzn. O przygotowaniach do nowego sezonu, faworytach rozgrywek i pierwszym rywalu z Krzysztofem Wójcikiem, trenerem drużyny MOS-u Wola Tramwaje Warszawskie, rozmawiał Informator Stolicy.

Jest kilka drużyn z aspiracjami, ale plany to jedno, a boisko to drugie – ocenia przed sezonem trener Krzysztof Wójcik.  

Rozpoczęliście przygotowania do nowego sezonu. Czy masz już do dyspozycji wszystkich zawodników?

Tak, trenujemy w pełnym składzie. Przygotowania rozpoczęliśmy w drugim tygodniu sierpnia, praktycznie od początku byli wszyscy zawodnicy.

W drużynie pojawiło się kilka nowych twarzy, są też powroty na Rogalińską. Kto jest największym wzmocnieniem zespołu?

Drużyna się trochę zmieniła, ale na tę chwilę za wcześnie mówić kto będzie największym wzmocnieniem. Mam nadzieję, że naszą siłą będzie zespół i nad tym chcemy pracować, a nie liczyć na pojedynczych graczy w pojedynczych meczach.

Doświadczenie to wielki atut nowych zawodników…

Zarówno Szymon Pałka, Paweł Szczepaniak jak i Darek Bonisławski są to zawodnicy, którzy stanowili o sile swoich poprzednich drużyn. Przy umiejętnościach, które mają wkomponowanie się w ten zespół nie będzie trudne.

A kogo kibice z dotychczasowego składu będą mogli oglądać również w sezonie 2021/2022?

Zostaje z nami na rozegraniu Damian Gościański, na ataku Paweł Sęk, wszyscy środkowi oprócz Kamila Leliwy, Kamil Kubeł i Grzegorz Pacholczak na przyjęciu.

Jak będziecie się przygotowywali do nadchodzących rozgrywek?

Tradycyjnie cały cykl przygotowań odbędziemy na swoich obiektach w Warszawie. Mamy zaplanowane turnieje towarzyskie, a także będziemy chcieli rozegrać pojedyncze mecze sparingowe już od początku września.

W tym roku w rozgrywkach będzie brało udział więcej zespołów, a wiec będzie i więcej spotkań. Czy to ma wpływ na przygotowania czy raczej cieszycie się, ze częściej zaprezentujecie się przed kibicami?

Liga będzie zdecydowanie dłuższa, ale to dobrze. Trzeba będzie się starać trzymać formę przez cały sezon. Wszyscy liczymy też, że rozgramy ten sezon z kibicami i Rogalińska wypełni się po brzegi jak za starych dobrych czasów.

Sezon rozpoczniecie od pojedynku z Lotnikiem Łęczyca we własnej hali. To dobry rywal na początek?

Jak wygramy to dobry (śmiech).

Kto będzie najtrudniejszym rywalem w tym sezonie?

Ciężko powiedzieć. Jest kilka drużyn z aspiracjami, ale plany to jedno, a boisko to drugie. Nie mamy zamiaru nastawiać się jakoś szczególnie na jakiegoś rywala. Przy naszej dobrej dyspozycji będziemy groźni dla każdego, przy słabszej wiadomo, możemy mieć problemy, dlatego trzeba postarać się trzymać dobrą formę przez cała ligę.

MOS Wola Tramwaje Warszawskie powalczy w tym sezonie o…?

O miejsce w czołówce tabeli!

*Z Krzysztofem Wójcikiem rozmawiał Marcin Kalicki

źródło: informator-stolicy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę