Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Wachowiak: Pracujemy nad wzmocnieniami

Krzysztof Wachowiak: Pracujemy nad wzmocnieniami

fot. Andrzej Pokuta - tauron1liga.pl

– Z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc zaczął się pojawiać optymizm. Zespół zaczął się cementować. W kolejnych miesiącach było coraz więcej zwycięstw i przyjemnych niespodzianek – powiedział Krzysztof Wachowiak, prezes Exact Systems Norwida Częstochowa, który zajął piąte miejsce w TAURON 1. Lidze.

Siatkarze Exact Systems Norwida miniony sezon zakończyli na piątym miejscu. W batalii o tę lokatę pokonali beniaminka ze Świdnika. Dla częstochowskiej drużyny jest to wynik znacząco powyżej pierwotnych oczekiwań. – Gdy cofniemy się do sierpnia ubiegłego roku, kiedy rozpoczynaliśmy przygotowania do nowego sezonu 2020/21, to nie było takiego optymizmu, jak teraz. Natomiast później z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc ten optymizm zaczął się pojawiać. Zespół zaczął się cementować i kolejne miesiące to coraz więcej zwycięstw i przyjemnych niespodzianek. Ostatecznie zajęliśmy bardzo wysokie, czwarte miejsce po rundzie zasadniczej i piąte w play-off na koniec sezonu. Przed sezonem raczej takiej sytuacji w najśmielszych marzeniach nie wyobrażaliśmy sobie – przyznał prezes Norwida Krzysztof Wachowiak.Dobry start w rozgrywkach sprawił, że częstochowska drużyna rozpędzała się z tygodnia na tydzień. W osiąganiu dobrych wyników pomagała jej również pozytywna atmosfera. – Ten zespół rósł z miesiąca na miesiąc. W zespole panowała kapitalna atmosfera. To ogromna zasługa sztabu trenerskiego, który potrafił świetnie poukładać ten zespół. Panowała bardzo dobra atmosfera i to pozwoliło iść do przodu – stwierdził Wachowiak.

Podopieczni Piotra Lebiody mogli uzyskać jeszcze lepszy wynik. W ćwierćfinałowej rywalizacji w play-off byli blisko doprowadzenia do trzeciego meczu z wrocławską Gwardią. Ostatecznie przegrana w tie-breaku pozbawiła ich szans na awans do czołowej czwórki. – We Wrocławiu otworzyła się szansa na zwycięstwo i mogliśmy wrócić na decydujący trzeci mecz do Częstochowy. Niewiele nam tam brakło. Ale nie udało się. Zakończyliśmy sezon na 5. miejscu. Cieszymy się, że sezon zakończyliśmy wygraną w złotym secie – dodał prezes klubu spod Jasnej Góry.

Wiadomo już, że trzon Norwida zostanie utrzymany, chociaż odejdzie z niego Damian Kogut, który ma trafić do PlusLigi. Obecnie działacze pracują nad wzmocnieniem drużyny, aby ponownie mogła walczyć o czołowe lokaty w TAURON 1. Lidze. – Widzimy już skład personalny z tego sezonu. To znaczy zawodników, z którymi już przedłużyliśmy umowy. Na podstawie tego, co już mamy, chcemy uzupełnić zespół. Jesteśmy dosyć mocno zaawansowani w rozmowach. Nie chcemy absolutnie, aby to był słabszy zespół i pracujemy nad wzmocnieniami. I myślę, że niebawem będziemy informować o nowych siatkarzach – zakończył Krzysztof Wachowiak.

źródło: gazetaregionalna.com, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę