Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Krzysztof Stelmach nowym trenerem CUK Aniołów Toruń

Krzysztof Stelmach nowym trenerem CUK Aniołów Toruń

fot. Gwardia Wrocław

CUK Anioły Toruń ogłosiły, że nowym trenerem drużyny został Krzysztof Stelmach. „Wierzymy, że jego wieloletnie doświadczenie trenerskie zapewni drużynie z Torunia nowe możliwości rozwoju” możemy przeczytać w komunikacie klubu.

Krzysztof Stelmach z siatkówką związany jest od lat. W trakcie kariery zawodniczej był istotnym graczem zarówno w lidze włoskiej, gdzie w sezonie 1994/1995 w barwach Alpitour Traco Cuneo zdobył wicemistrzostwo Włoch oraz w polskich klubach, m.in. AZS-ie Częstochowa i Skrze Bełchatów. Oprócz tego w latach 1987-1997 274 razy reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej. W czasie dotychczasowej kariery trenerskiej Krzysztof Stalmach prowadził wiele renomowanych, polskich zespołów. Należały do nich między innymi: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (2008-2012), Indykpol AZS Olsztyn (2013/2014), BBTS Bielsko-Biała (2015/2016), AZS Częstochowa (2017/2018) oraz Stal Nysa (2018-2021).Podczas swojego pobytu w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, Krzysztof Stelmach pełnił funkcję pierwszego trenera, osiągając znaczące sukcesy. Dotarł do finału Puchar CEV w 2011 roku oraz zdobywał medale mistrzostw Polski: srebrny w 2011 i brązowy w 2012 roku. W kolejnych latach Krzysztof Stelmach prowadził m.in. AZS Olsztyn, gdzie zajął 5. miejsce w PlusLidze oraz BBTS Bielsko-Biała. Był również asystentem Philippe Blaina w PGE Skrze Bełchatów oraz prowadził AZS Częstochowa w sezonie 2017-2018, zdobywając 1. miejsce na zapleczu ekstraklasy. W sezonie kolejnym sezonie 2018/2019 Stelmach poprowadził Stal Nysa do awansu do PlusLigi. W marcu 2022 roku 55-letni szkoleniowiec zastąpił Rainera Vassiljeva w Chemeko-System Gwardii Wrocław zajmując 6. miejsce na zakończenie sezonu w TAURON 1 Lidze. Nowy trener CUK Aniołów Toruń w swojej karierze pełnił także rolę asystenta trenera narodowej reprezentacji Polski Daniela Castellaniego.

W sezonie 2023/2024 Krzysztof Stelmach obejmie posadę pierwszego trenera zespołu należącego do Wilfredo Leona, czyli CUK Aniołów Toruń. O nowym trenerze klub poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowym. „Wierzymy, że jego wieloletnie doświadczenie trenerskie zapewni drużynie z Torunia nowe możliwości rozwoju” możemy przeczytać w komunikacie klubu.

źródło: aniolytorun.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę