Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Skubiszewski: Mamy już podpisanych 14 kontraktów

Krzysztof Skubiszewski: Mamy już podpisanych 14 kontraktów

fot. Grzegorz Winnicki

Dotychczas w I lidze mężczyzn nie pojawia się zbyt wiele oficjalnych informacji transferowych. Niebawem kadrę na nowy sezon ma zacząć ogłaszać LUK Politechnika Lublin. – Mamy już podpisanych 14 kontraktów siatkarzy na nowy sezon. Od piątku planujemy systematyczną publikację na stronie klubowej naszych zawodników, którzy podejmą walkę o PlusLigę – zapowiada prezes Krzysztof Skubiszewski.

Sezon 2019/2020 był bardzo udany dla beniaminka z Lublina. LUK Politechnika zbudowała ciekawy skład i zajęła trzecie miejsce. Włodarze zespołu prowadzonego przez Macieja Kołodziejczyka nie ukrywają, że w przyszłym sezonie celem będzie walka o awans do PlusLigi. Z dnia na dzień pojawia się coraz więcej nieoficjalnych informacji dotyczących wzmocnień lubelskiej drużyny. Dotychczas zarząd LUK Politechniki wystosował jedynie oświadczenie, w którym odcinał się od wszelkich plotek. Te jednak nie ustają.Z zespołem z Lublina od pewnego czasu łączeni są już rozgrywający Grzegorz Pająk, który w poprzednim sezonie występował w MKS-ie Będzin. Ma on zastąpić Bartosza Zrajkowskiego, który prawdopodobnie opuści klub. Z ligi francuskiej do LUK Politechniki przenieść mają się środkowy Wojciech Sobala, przyjmujący Jakub Wachnik i atakujący Szymon Romać. Wachnik i Romać ostatni sezon spędzili w Cambrai VB, zaś Sobala reprezentował barwy Narbonne Volley. Wszyscy trzej w swoim siatkarskim CV mają występy w PlusLidze.

Nowym przyjmującym lubelskiego zespołu ma zostać również Jakub Peszko. Siatkarz w ostatnich latach występował w PlusLidze najpierw w MKS-ie Będzin a w ostatnim sezonie w BKS-ie Viśle Bydgoszcz. Wcześniej pochodzący z Rzeszowa zawodnik grał między innymi w Avii Świdnik. – Graliśmy wówczas razem z obecnym trenerem zespołu z Lublina Maćkiem Kołodziejczykiem – mówi Jakub Peszko. Zapytany o swoją sportową przyszłość mówi: Nie potwierdzam i nie zaprzeczam. Nie mogę powiedzieć, że jestem zawodnikiem LUK Politechniki. Na dzisiaj jestem graczem BKS Visła Bydgoszcz – podkreśla przyjmujący.

Dotychczas LUK Politechnika Lublin ogłosiła kształt sztabu szkoleniowego. Na stanowisku pierwszego trenera pozostał Maciej Kołodziejczyk. Kolejne oficjalne informacje transferowe mają zacząć pojawiać się pod koniec tygodnia. – Mamy już podpisanych 14 kontraktów siatkarzy na nowy sezon. Od piątku planujemy systematyczną publikację na stronie klubowej naszych zawodników, którzy podejmą walkę o PlusLigę – zapowiada prezes Krzysztof Skubiszewski.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: dziennikwschodni.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved