Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Skubiszewski: Chcemy grać w PlusLidze, musieliśmy wzmocnić skład

Krzysztof Skubiszewski: Chcemy grać w PlusLidze, musieliśmy wzmocnić skład

fot. Grzegorz Winnicki

– W związku z tym, że nasze cele zmieniły się i chcemy awansować do PlusLigi, musieliśmy wzmocnić kadrę. Tak też się stało. Z poprzedniego sezonu zostało z nami siedmiu zawodników i tyle samo pojawi się nowych twarzy – zapowiedział Krzysztof Skubiszewski, prezes LUK Politechniki Lublin, która rozgrywki I ligi mężczyzn w sezonie 2019/2020 zakończyła na trzecim miejscu.

Okres między sezonami to moment wzmożonych plotek transferowych. Czy mógłby pan odnieść się do pogłosek dotyczących LUK Politechniki Lublin?Krzysztof Skubiszewski: – Na tę chwilę mogę tylko powiedzieć, że w związku z tym, że nasze cele zmieniły się i chcemy awansować do PlusLigi, musieliśmy wzmocnić kadrę. Tak też się stało. Z poprzedniego sezonu zostało z nami siedmiu zawodników i tyle samo pojawi się nowych twarzy. Jeśli chodzi o personalia, to nie mogę ich zdradzić, gdyż siatkarzy tych obowiązują jeszcze kontrakty z poprzednimi klubami. W odpowiednim czasie wszelkie potwierdzone transfery będą pojawiały się u nas na stronie internetowej i w social mediach.

Nie może pan zdradzić, kto przybędzie do klubu, jednak czy jest szansa, byśmy dowiedzieli się, kogo zabraknie w przyszłym sezonie w lubelskiej drużynie?

– To też jeszcze zostawię, ponieważ chcemy tym zawodnikom podziękować na naszej stronie internetowej. Poza tym, jeśli zdradziłbym, kogo zabraknie w przyszłym sezonie, to od razu byłoby jasne, kto z nami zostanie, co zepsułoby niespodziankę.

Jesteście wymieniani w gronie faworytów do awansu. Czy pojawia się strach na temat tego, że presja może spętać nogi zawodnikom?

– Myślę, że nie. Cel jest jeden, ale wiadomo, że wszystko zweryfikuje parkiet. O tym, czy awansujemy zadecydują tylko mecze, same nazwiska przecież nie wygrają. Potrzebne jest zaangażowanie i determinacja. Nie ukrywamy tego, że mamy mocną kadrę na przyszły sezon, przez co pewnie będzie stawiani w roli faworyta. Podejrzewam jednak, że oprócz nas będą trzy mocne zespoły, które będą chętne na awans, zatem wszystko rozstrzygnie się na parkiecie.

* Cała rozmowa Mikołaja Długosza dostępna na portalu lubsport.pl

źródło: lubsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved