Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Janczak: Chcemy się zrehabilitować

Krzysztof Janczak: Chcemy się zrehabilitować

fot. KFC Gwardia Wrocław

Zespół TAURON I Ligi eWinner Gwardia Wrocław po znakomitym początku sezonu złapała dołek i przegrała trzy spotkania z rzędu. Przed nimi wyjazdowe starcie z Lechią Tomaszów Mazowiecki i szansa na przełamanie złej passy. – Przepracowaliśmy solidnie tydzień i teraz trzeba pokazać na boisku, na co nas stać – zapowiedział trener wrocławian Krzysztof Janczak.

Wrocławianie mocno weszli w sezon i wygrali siedem meczów z rzędu. Później jednak dopadła ich kwarantanna z powodu zakażeń koronawirusem wśród siatkarzy. Po powrocie zwyciężyli jeszcze co prawda dwa razy, ale wtedy dopadła ich zadyszka, co poskutkowało serią trzech porażek. – Chcemy się zrehabilitować za trzy ostatnie mecze, choć zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to łatwy pojedynek – zapowiedział trener eWinner Gwardii Krzysztof Janczak.Najbliższym przeciwnikiem wrocławskiego zespołu będzie Lechia Tomaszów Mazowiecki. Przeciwnik jest znacznie niżej notowany niż Gwardziści, jest to więc dla nich idealna okazja do przełamania. – Lechia dosyć długo nie odkrywała kart przed startem sezonu, ale ostatecznie ma w składzie siatkarzy, którzy mogą być groźni. Zwłaszcza grając u siebie, gdzie przyjezdny niemal z urzędu ma trudniej. Musimy być skoncentrowani i gotowi do pokazania swojej dobrej siatkówki – podkreślił szkoleniowiec.

Za wrocławianami intensywny okres nadrabiania zaległości. Przed starciem z tomaszowianami mieli co prawda nieco ponad tydzień przerwy, jednak przed nimi kolejna seria meczów co trzy dni. – Nie możemy mieć do nikogo pretensji, wręcz przeciwnie, trzeba się cieszyć z tego, że możemy grać. Mamy za sobą taki tydzień z trzema meczami, teraz szykuje się kolejny. Nie zabraknie nam sił, odpowiednio się do tego przygotowaliśmy. Siatkarze dostali chwilę odpoczynku, która każdemu dobrze zrobiła – powiedział trener Janczak. – Przepracowaliśmy solidnie tydzień i teraz trzeba pokazać na boisku, na co nas stać. Dać naszym wiernym kibicom radość z dobrego wyniku po słabszym okresie pod względem rezultatów – zakończył Krzysztof Janczak.

Po wyjazdowym spotkaniu z Lechią Tomaszów Mazowiecki wrocławianie wyjadą do Lublina, gdzie we wtorek, 8 grudnia, zmierzą się z LUK Politechniką. Później w sobotę, 12 grudnia, podejmą Mickiewicza Kluczbork.

źródło: inf. prasowa, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved