Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Krzysztof Felczak: Talentów w Polsce nie brakuje

Krzysztof Felczak: Talentów w Polsce nie brakuje

fot. lsk.pls.pl

– Polska czeka na medal olimpijski od długiego czasu. Jest on marzeniem zawodników i sztabu. Po igrzyskach odbędą się mistrzostwa Europy. Dla żeńskiej reprezentacji będą one głównym punktem w tym sezonie, dla męskiej uzupełnieniem sezonu – powiedział nowy dyrektor pionu sportu i szkolenia PZPS Krzysztof Felczak.

W marcu Krzysztof Felczak został nowym dyrektorem pionu sportu i szkolenia PZPS. Na tym stanowisku zastąpił Włodzimierza Sadalskiego. – Postanowiłem przyjąć to wyzwanie, bo jest to taka propozycja, której się nie odmawia. Szkolenie nie jest dla mnie dziedziną obcą. Pracuję w tym od kilkudziesięciu lat. Oczywiście, poziom wyzwań i skala zadań, która pojawia się na tym stanowisku, to jest top, tym bardziej, że polska federacja jest jedną z czołowych na świecie. Chcielibyśmy utrzymać choćby ten poziom, na którym jest męska reprezentacja i doszusować do niej pozostałe sfery międzynarodowej rywalizacji – powiedział Krzysztof Felczak.Zamierza on dążyć do tego, aby w każdym aspekcie siatkarskim szkolenie w Polsce stało na najwyższym poziomie. – Myślę, że znam dosyć dobrze sytuację związaną w siatkówce plażowej, siatkówce kobiet i mężczyzn, ale dałem sobie dwa, trzy miesiące na to, aby wyznaczyć pewien własny projekt, na zastanowienie się nad usprawnieniem poszczególnych sfer i doprowadzenie do tego, aby polska siatkówka przypominała obraz męskiej reprezentacji, która jest mistrzem świata – dodał.

Nie ukrywa on, że najważniejsza jest praca u podstaw, czyli szkolenie młodzieży na odpowiednim poziomie. Wyłapywanie siatkarskich talentów, a później odpowiednie ich prowadzenie powoduje, że na sukces mogą w dalszej perspektywie liczyć także seniorskie reprezentacje. – Polska ma szczęście do fajnych programów młodzieżowych, a to w nich zaczyna się ścieżka siatkarska. Chciałbym, aby programy od Kindera przez Siatkarskie Ośrodki Sportu, aż po kadry wojewódzkie i młodzieżowe mogły rozwijać nasze talenty. W Polsce ich nie brakuje. Chcemy im stwarzać fajną ścieżkę rozwoju. Dzięki temu później na szczeblach seniorskich będziemy mogli liczyć się na arenie międzynarodowej – podkreślił Felczak.

Odniósł się on także do priorytetów kadr seniorskich w nadchodzących miesiącach. Dla podopiecznych Vitala Heynena najważniejsze będą igrzyska olimpijskie, na których biało-czerwoni mają walczyć o medale, natomiast dla drużyny prowadzonej przez Jacka Nawrockiego docelową imprezą będzie czempionat Starego Kontynentu. – Polska czeka na medal olimpijski od długiego czasu. To jest marzenie zarówno zawodników, sztabu, jak i wszystkich ludzi, którzy przy tym pracują. Po igrzyskach odbędą się mistrzostwa Europy. Dla żeńskiej reprezentacji będą one głównym punktem w tym sezonie, dla męskiej uzupełnieniem sezonu. Chcielibyśmy, aby nasze aspiracje sięgały jak najwyższych miejsc, bo w Europie jesteśmy znaczącą siłą – zakończył Krzysztof Felczak.

źródło: inf. własna, Polska Siatkówka

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę