Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Bieńkowski: Zawsze należy wierzyć we własne umiejętności

Krzysztof Bieńkowski: Zawsze należy wierzyć we własne umiejętności

fot. krispol1liga.pls.pl

– To był bardzo emocjonujący sezon. Praktycznie do końca musieliśmy walczyć o utrzymanie. Na szczęście w drugiej części sezonu graliśmy wystarczająco dobrze, aby utrzymać zespół w lidze. Na pewno przedsezonowe nadzieje były trochę większe, ale po nieudanym początku rozgrywek to 12. miejsce trzeba uznać za jakiś sukces – powiedział Krzysztof Bieńkowski, rozgrywający KPS-u Siedlce.

Za nami sezon 2019/20 KRISPOL I ligi mężczyzn. KPS Siedlce zajął 12. miejsce. Jaki to był sezon dla klubu i drużyny?Krzysztof Bieńkowski:To był bardzo emocjonujący sezon. Praktycznie do końca musieliśmy walczyć o utrzymanie. Na szczęście w drugiej części sezonu graliśmy wystarczająco dobrze, aby utrzymać zespół w lidze. Na pewno przedsezonowe nadzieje były trochę większe, ale po nieudanym początku sezonu to 12. miejsce trzeba uznać za jakiś sukces.

Co było najtrudniejsze podczas tegorocznych rozgrywek?

– Najtrudniejsze było wejście na właściwe tory, po bardzo słabym początku sezonu. Myślę, że nie każdy zespół byłby w stanie podnieść sie po takiej serii.

Po przełamaniu złej passy w 9. kolejce, wasza drużyna chyba narodziła się na nowo?

– Można tak powiedzieć. Początek sezonu nie był wymarzony. Po ośmiu porażkach z rzędu atmosfera w zespole nie była zbyt dobra. Tak jak wspomniałem wcześniej, uważam że nie każdy zespół dałby radę podnieść się w tak trudnej sytuacji. Na szczęście pokazaliśmy charakter, przełamaliśmy złą passę i w dalszej części sezonu graliśmy już dobrą siatkówkę.

Wasz zespół stanowili młodzi zawodnicy, którzy potrzebowali trochę czasu, aby się przełamać. Myślę, że potrzebowaliście też trochę czasu, aby wyzbyć się swoich lęków i uwierzyć w swoje umiejętności. Mam rację?

– Ciężko powiedzieć, co było przyczyną takiego początku sezonu. Najważniejsze, że w dalszej części sezonu graliśmy naprawdę dobrze, co pozwoliło nam skończyć sezon na bezpiecznym miejscu. Dodatkowo zdobyliśmy bezcenne doświadczenie, które na pewno pomoże nam w przyszłości.

Jest coś, czego żałuje pan z tego sezonu?

– Nie nie żałuję swoich decyzji. Uważam, że myślenie nad tym, co by było gdyby nie ma sensu. W każdym sezonie są rzeczy, które można było zrobić lepiej, ale przeszłości nie zmienimy. Jest takie powiedzenie, człowiek uczy sie na błędach. Uważam, że jest ono trafne. Każdy popełnia błędy najważniejsze, aby wyciągać wnioski i nie powtarzać tych samych błędów w przyszłości.

Jaki to był sezon dla pana?

– Ten sezon pokazał mi, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Zawsze należy wierzyć we własne umiejętności. Mam nadzieję, że doświadczenie zebrane w tym sezonie pomoże mi przy okazji następnych wyzwań.

Nie mogę na koniec nie zapytać, o przyszłość, a dokładnie o to, czy zostaje pan w Siedlcach na kolejny sezon?

– Nie wiem jeszcze, gdzie zagram w przyszłym sezonie.

źródło: krispol1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę