Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Bieńkowski dołączył do Jastrzębskiego Węgla

Krzysztof Bieńkowski dołączył do Jastrzębskiego Węgla

fot. Jastrzębski Węgiel

Do zespołu dowodzonego przez trenera Andreę Gardiniego dołączył rozgrywający Krzysztof Bieńkowski. Umowa Jastrzębskiego Węgla z zawodnikiem ma charakter krótkoterminowy. Sytuacja ta ma ścisły związek ze stanem zdrowia drugiego z jastrzębskich rozgrywających Eemiego Tervaporttiego.

26-letni Krzysztof Bieńkowski urodził się w Łodzi. Przeszedł on przez szkolenie centralne w SMS PZPS Spała, a w PlusLidze zadebiutował w sezonie 2014/2015 w barwach AZS Politechniki Warszawskiej. Później w najwyższej klasie rozgrywkowej reprezentował jeszcze barwy czterech klubów: Indykpolu AZS Olsztyn, BBTS-u Bielsko-Biała, ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz Łuczniczki Bydgoszcz. Ostatnie lata spędził na zapleczu PlusLigi. Jest mistrzem i wicemistrzem Młodej Ligi, a także zdobywał medale ME i MŚ w młodzieżowych reprezentacjach Polski w kategorii kadetów (srebro i brąz) i juniorów (srebro).Szkoleniowiec jastrzębskiej drużyny wyjaśnia, skąd idea pozyskania dodatkowego zawodnika na tym etapie sezonu. – Przez cały okres przygotowawczy pracowaliśmy, mając do dyspozycji na rozegraniu młodzież oraz jednego obcokrajowca, który nam pomagał [Azer Tural Hasanli – przyp. red.]. Teraz liga wystartowała, a my wciąż mamy niewiele okazji, by potrenować w pełnym składzie. W kontekście meczów również potrzebujemy podwójnej zmiany, dodatkowej pomocy drużynie w kluczowych momentach. Chcemy być gotowi na walkę w ważnych meczach, takich jak ten najbliższy w Warszawie, czy w starciu o Superpuchar, ale i w późniejszych bataliach, które nas czekają w tym miesiącu – mówi Andrea Gardini, trener Jastrzębskiego Węgla.

Sytuacja ta ma ścisły związek ze stanem zdrowia drugiego z jastrzębskich rozgrywających Eemiego Tervaporttiego. Fin wraca do pełni sił po urazie mięśnia czworogłowego uda, którego doznał na początku września w meczu mistrzostw Europy z Hiszpanią.

– Eemi Tervaportti ma być gotowy do gry w ciągu dwóch-trzech tygodni, ale pamiętajmy, że on w momencie powrotu na boisko będzie miał niemal dwumiesięczną przerwę od grania. I nawet, kiedy będzie już do naszej dyspozycji, muszę ostrożnie szafować jego siłami. Tak w treningu, jak i w meczach. Musimy uważać, żeby uraz się nie odnowił. Trzeba będzie wprowadzać go krok po kroku. Stąd właśnie pomysł na pozyskanie zawodnika, który pomoże nam na starcie sezonu. Krzysztof był wolnym zawodnikiem, zna PlusLigę, ma niemałe doświadczenie w tych rozgrywkach. Może efektywnie wesprzeć nas w procesie treningowym, ale i w trakcie meczów. Bez niego pozostalibyśmy w PlusLidze i w boju o Superpuchar z młodym zawodnikiem z Akademii Talentów w rezerwie – wyjaśnia trener Gardini.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę