Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Andrzejewski: Cieszymy się, że praca przynosi efekty

Krzysztof Andrzejewski: Cieszymy się, że praca przynosi efekty

fot. Patrycja Bargiel - BAS Białystok

Za nami 1. kolejka TAURON 1. Ligi Mężczyzn w sezonie 2023/2024. Zespół REA BAS Białystok pokonał na wyjeździe ekipę PZL LEONARDO Avia Świdnik. Białostoczanie zagrali bardzo dobrze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Po meczu trener Krzysztof Andrzejewski podkreślił, że jest to wypadkowa ciężkiej pracy nie tylko w okresie przygotowawczym.

Przez ostatnie dwa lata ciężko pracowaliśmy w klubie. Stawiamy na rozwój i cieszymy się, że nasza praca przynosi efekty. Cieszymy się ze zwycięstwa. W niedzielę będzie odpoczynek, a w poniedziałek rozpoczynamy akcję pod kryptonimem „Chełm” – powiedział Andrzejewski.

Świdniczanie zawiesili wysoko poprzeczkę, w pierwszym i trzecim secie ulegli dopiero po walce na przewagi. – Do emocjonującej końcówki w trzecim secie doprowadziliśmy na własne życzenie. Gospodarze odrobili straty i doszło do gry na przewagi. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Zespół wytrzymał presję i wygrał – ocenił szkoleniowiec drużyny z Białegostoku.

W zespole REA BAS Białystok najwięcej punktów zdobył Jędrzej Goss (16). Świetnie spisali się również Karol Rawiak (14 punktów) i Adrian Kacperkiewicz (13 pkt.). Ten ostatni został wyróżniony statuetkę MVP meczu.

Podczas gdy białostoczanie cieszyli się z pierwszego kompletu punktów, ich rywale nie ukrywali rozczarowania. – Nie tak wyobrażaliśmy sobie inaugurację sezonu  – powiedział Tomasz Kuś, libero świdnickiej drużyny.

Świdniczanie w pierwszym i trzecim secie byli blisko przechylenia szali wygranej na swoją stronę. – Pierwszy set był bardzo zacięty. Było w nim dużo walki do samego końca – podkreślił Kuś. – W drugiej partii od samego początku nasza gra się nie układała. Graliśmy fali. To niestety było pokłosiem również trzeciego seta. Udało się nam podnieść. Graliśmy naprawdę nieźle w tej trzeciej partii, ale w końcówce czegoś zabrakło.

W zespole Avii Świdnik 15 punktów zdobył Damian Wierzbicki, a 11 „oczek” dołożył Mateusz Łysikowski.

W 2. kolejce TAURON 1. Ligi Mężczyzn REA BAS Białystok zagra we własnej hali z Bogdanką Arka Chełm, zaś PZL LEONARDO Avia Świdnik uda się do Siedlec na mecz z PSG KPS.

źródło: opr. własne, tauron1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved