Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Andrzejewski: Budujemy cały czas swoją grę

Krzysztof Andrzejewski: Budujemy cały czas swoją grę

fot. Patrycja Bargiel - BAS Białystok

W piątek i sobotę w Białymstoku zespoły rywalizowały w Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego. Na pierwszym miejscu udział w tych rozgrywkach zakończył KPS Siedlce. – Na pewno będziemy myśleć o każdym kolejnym zagraniu, kolejnym meczu. Chcemy podnosić własne umiejętności, idziemy dalej jako drużyna, a co to przyniesie, to dowiemy się pod koniec kwietnia. Nie mamy celów, założeń, ale wiadomo, że chcielibyśmy poprawić wynik z poprzedniego sezonu. Czy to się uda? Zobaczymy, najważniejszy jest rozwój – powiedział Krzysztof Pigłowski.

W sobotę dobiegł końca dwudniowy Turniej o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego. Drugoligowiec z Augustowa przegrał oba swoje mecze 0:3.Wiele rzeczy jest do poprawy. To jest nasz drugi turniej, w zeszły weekend byliśmy na Łotwie, zagraliśmy trzy mecze, rezultat taki sam, ale z każdego turnieju rener wysnuwa wnioski, po meczu idziemy do szatni i mówi nam, co mamy poprawić – powiedział Cezary Stanisławajtys. – Moim zdaniem turnieje są fajne, ponieważ więcej drużyn może się spotkać. Dużo znajomych w różnych drużynach i jest różnorodna gra. Gramy z różnymi drużynami, można sprawdzić różne taktyki, różne zagrania – dodał środkowy Centrum Augustów.

Gospodarze zakończyli turniej na trzeciej lokacie. A już w najbliższą sobotę BAS Białystok we własnej hali podejmie MKS Będzin w pierwszym meczu zaplecza PlusLigi. – Wyniki w takich turniejach są sprawą drugorzędną, chodzi bardziej o zgranie, szykowanie formy na granie docelowe. Ten mecz za tydzień o niczym nie przesądzi, pokaże, w którym momencie na daną chwilę jesteśmy. W perspektywie mamy cały sezon, 30 meczów w rundzie zasadniczej i tak naprawdę w każdym meczu będzie można punktować, ale i tracić punkty. Budujemy cały czas swoją grę, swój styl, swoją jakość i z tygodnia na tydzień to wygląda coraz lepiej – skomentował Krzysztof Andrzejewski. – To, co sobie zakładamy jest realizowane taktycznie i siatkarsko, więc patrzymy z optymizmem w przyszłość i robimy dalej swoje.

KPS Siedlce rozegrał dwa bardzo dobre spotkania w Białymstoku, w obu nie stracił nawet seta. – Jesteśmy w etapie przygotowań, liczy się każde pojedyncze zagranie. Wygrana cieszy, ale nie było to najważniejsze w tym turnieju – zaznaczył Krzysztof Pigłowski, który został wybrany MVP meczu finałowego. – To było niesłuszne, Jakub Strulak powinien dostać tę nagrodę, ale przyjmuję ją i dziękuję za słowa uznania. Pracujemy dalej – skomentował rozgrywający. – Na pewno będziemy myśleć o każdym kolejnym zagraniu, kolejnym meczu. Chcemy podnosić własne umiejętności, idziemy dalej jako drużyna, a co to przyniesie, to dowiemy się pod koniec kwietnia. Nie mamy celów, założeń, ale wiadomo, że chcielibyśmy poprawić wynik z poprzedniego sezonu. Czy to się uda? Zobaczymy, najważniejszy jest rozwój.

W finale siedlczanie rozpoczęli z wysokiego c, inauguracyjną partię Polski Cukier Avia Świdnik przegrała do 11. – Pierwszy set był tragiczny, ale już od drugiego seta wróciliśmy do swojej gry, w obu setach mieliśmy okazję, żeby je zamknąć na naszą korzyść, niestety nie udało się. Dobrze, że w ogóle wróciliśmy do swojej dobrej gry po tym złym pierwszym secie – powiedział Mateusz Łysikowski. – Zacząłem mecz, ale był mały incydent, gdy uderzyłem łokciami o parkiet i niestety musiałem zejść z boiska, ale z perspektywy kwadratu nie wyglądało to najgorzej. Grały osoby, które miały mniej szans na pokazanie się, a siedlczanie wykorzystali każdą możliwą okazję do zdobycia punktu – zakończył świdnicki przyjmujący.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę