Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kryspin Baran: To trener ze świetną opinią nie tylko środowiska, ale i wśród siatkarzy

Kryspin Baran: To trener ze świetną opinią nie tylko środowiska, ale i wśród siatkarzy

fot. pls.pl

Nowym szkoleniowcem Aluronu Virtu CMC Zawiercie będzie Igor Kolaković, choć przez chwilę wydawało się, że to Dominik Kwapisiewicz poprowadzi zespół. Ostatecznie jednak władze klubu zdecydowały się na zatrudnienie Czarnogórca. – Uznaliśmy, że jeśli mamy zatrudniać zagranicznego trenera, to tylko z najwyższej półki. Kolaković spełnia te warunki. Liczymy na jego wsparcie i na to, że pod jego ręką zarówno sztab, jak i zawodnicy staną się lepsi – tłumaczył swoją decyzję prezes klubu, Kryspin Baran.

Igor Kolaković to na ten moment jedyna nowość w zespole z Zawiercia. W sztabie szkoleniowym pozostał Dominik Kwapisiewicz, a także trener przygotowania fizycznego Jakub Gniado oraz statystyk Krzysztof Makaryk. Polski sztab szkoleniowy miał być jednym z warunków szefów Aluronu CMC Zawiercie w negocjacjach z Czarnogórcem. – Uznaliśmy, że jeśli mamy zatrudniać zagranicznego trenera, to tylko z najwyższej półki. Kolaković spełnia te warunki. Liczymy na jego wsparcie i na to, że pod jego ręką zarówno sztab, jak i zawodnicy staną się lepsi – zdradził prezes klubu, Kryspin Baran.Jak w swoim pierwszym wywiadzie dla klubowego serwisu stwierdził Igor Kolaković, negocjacje nie trwały długo. –  Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób funkcjonuje klub, jaka jest w nim rola prezesa i jak widzi on funkcję trenera w temacie rozwoju zespołu i klubu. Szybko doszliśmy do porozumienia i ustaliliśmy warunki – mówił nowy trener zawiercian, który ma naprawdę świetną opinię. Również to brali pod uwagę włodarze Aluronu CMC Zawiercie. – W naszej decyzji nie bez znaczenia był fakt, że, poza niekwestionowaną wiedzą, doświadczeniem, zaangażowaniem i temperamentem, jest to szkoleniowiec ze świetną opinią nie tylko środowiska, ale i wśród siatkarzy, z którymi pracował – wyjaśnił Kryspin Baran i dodał: – Tylu słów typu „mój siatkarski ojciec” czy „zawdzięczam mu wszystko w siatkówce” od dużych postaci jeszcze nigdy nie usłyszałem – powiedział prezes zawierciańskiego klubu.

źródło: sportdziennik.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę