Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Asseco Resovia pożegnała kolejnego środkowego

Asseco Resovia pożegnała kolejnego środkowego

fot. PressFocus

Spore zmiany kadrowe przechodzi Asseco Resovia Rzeszów. Szczególnie widoczne są one na środku siatki. Jakub Lewandowski jest kolejnym środkowym, który opuścił jej szeregi w międzysezonowej przerwie.

 

Kolejne pożegnanie w Asseco Resovii

Kolejne wieści kadrowe napłynęły z Asseco Resovii Rzeszów. Na razie informuje ona o odejściach siatkarzy. Na spore zmiany zanosi się zwłaszcza na środku siatki, bowiem ekipę z Podkarpacia opuścili już Jakub Kochanowski oraz Bartłomiej Mordyl. Do nich dołączył Jakub Lewandowski.

 

W drużynie prowadzonej przez Giampaolo Medeiego Lewandowski nie otrzymał zbyt wielu szans do gry. W PlusLidze wystąpił w zaledwie 4 spotkaniach, w których zdobył 11 punktów, w tym 1 na zagrywce i 4 w bloku, a w ataku osiągnął 75% skuteczności. Nie była to jego pierwsza styczność z elitą, bowiem wcześniej występował również w GKS-ie Katowice. Kilka sezonów spędził także w I lidze w barwach Mickiewicza Kluczbork, Olimpii Sulęcin i TSV Sanok.

 

Krótka przygoda w Rzeszowie

Przypomnijmy, że sezon 2023/2024 Lewandowski zaczął w pierwszoligowym Mickiewiczu Kluczbork, którego był pierwszoplanową postacią. Jednak w trakcie rozgrywek skorzystał z okazji i przeszedł do Asseco Resovii Rzeszów, która zmagała się z problemami kadrowymi. Wówczas z gry wykluczony był Jakub Kochanowski ze względu na złamany palec, a niezdolni do gry byli również Krzysztof Rejno oraz Bartłomiej Mordyl.

 

Z Asseco Resovią Rzeszów Jakubowi Lewandowskiemu nie udało się stanąć na podium PlusLigi, ale za to wygrał Puchar CEV. – Jakub zasilił naszą drużynę w trakcie minionego sezonu, pomagając jej w czasie kontuzji pozostałych środkowych. Dziękuję Kubie za jego pracę i zaangażowanie podczas treningów i meczów. Życzę mu wszelkiej pomyślności i wielu sukcesów w karierze zawodowej – powiedział Piotr Maciąg, prezes Asseco Resovii.

 

Zobacz również

Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2024/2025

źródło: assecoresovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved