Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > KPS wygrał turniej w Białymstoku

KPS wygrał turniej w Białymstoku

W piątek i sobotę w Białymstoku rozgrywany był Turniej o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego BAS CUP 2022. Obok trzech pierwszoligowców – BAS-u Białystok, KPS-u Siedlce i Avii Świdnik rywalizował drugoligowy Centrum Augustów. W całym turnieju najlepsi okazali się siedlczanie, którzy w finale pokonali Avię. Najniższy stopień podium przypadł beniaminkowi zaplecza PlusLigi.

Za niespełna tydzień rozegrany zostanie pierwszy mecz sezonu 2022/2023 w I lidze mężczyzn. Niektóre zespoły do gry wejdą później, ale już teraz rozgrywają swoje ostatnie mecze sparingowe. W dniach 9 i 10 września w Białymstoku odbył się Turniej o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego BAS CUP 2022.

Turniej rozpoczęło starcie KPS-u Siedlce z Centrum Augustów. W pierwszym secie drugoligowiec postawił się siedlczanom, w kolejnych odsłonach to KPS dyktował warunki. Tym samym po trzysetowym starciu pierwszoligowiec awansował do finału. Nagrodę MVP po tym pojedynku otrzymał Damian Dobosz. – Przyjechaliśmy tutaj po lekcję a nie osiągnąć jakiś wynik z tego względu, że jesteśmy w innym momencie przygotowań. Wiadomo, I liga startuje w przyszłym tygodniu, a nasz dopiero za 3-4 tygodnie. Jesteśmy w ciężkim treningu, cały czas próbujemy wyeliminować własne błędy. Przyjechaliśmy potrenować, mieliśmy poprawić naszą grę – powiedział Marcin Mołs, przyjmujący Centrum.

W drugim z piątkowych meczów było więcej emocji. BAS wygrał pierwszego seta do 18. W trzech kolejnych wynik rozstrzygał się do końca, ale za każdym razem lepsi okazywali się siatkarze Avii. – Tak naprawdę dobrze zaczęliśmy, bo prowadziliśmy w pierwszym secie, ale później przy dobrej zagrywce przeciwnika stanęliśmy, troszkę nam odskoczyli, ciężko nam się goniło. Drugiego seta zaczęliśmy grać luźniej, bawiliśmy się grą, dołożyliśmy zagrywkę. Funkcjonowało tak naprawdę wszystko, chociaż nie powiem, że było dobrze, bo jest dużo rzeczy do poprawy. W trzecim secie BAS miał swoje szanse, ale w końcówce potrafiliśmy dogonić ich i wyprowadzić zwycięskie ciosy – opisał spotkanie Kamil Kosiba, który został wybrany MVP.

Sobotnią rywalizację rozpoczął mecz o 3. miejsce, w którym gospodarze rywalizowali z Centrum. Drugoligowiec długo walczył, by utrzymywać wynik na styku. W końcówce BAS zbudował przewagę przy zagrywkach Adriana Kacperkiewicza. Mimo starań siatkarze z Augustowa przegrali tę partię do 21. W drugiej odsłonie białostoczanie znacznie szybciej odskoczyli rywalom (13:6). Dystans z czasem utrzymywał się. Siatkarzom BAS-u zdarzało się popełniać błędy, ale ostatni punkt padł po pomyłce gości. W secie numer trzy podopieczni trenera Andrzejewskiego cały czas pozostawali na prowadzeniu. Gospodarze nie wstrzymywali ręki w ataku. As Damiana Czetowicza zakończył mecz. Nagrodę MVP odebrał Daniel Ostaszewski.

W finale z wysokiego c w mecz wszedł KPS, po serii przy zagrywkach Krzysztofa Pigłowskiego było 7:0. Świdniczanie starali się zdobywać punkty, ale to rywale dyktowali warunki i wygrali inauguracyjną odsłonę do 11. Na początku drugiego seta lepiej punktowali siatkarze Avii – 9:6. Dopiero w drugiej części seta inicjatywę zaczęli przejmować siedlczanie i nie tylko odrobili straty, ale również wyszli na prowadzenie 19:17. Do końca nie brakowało walki, partię zamknął blok na Rećko. Najbardziej wyrównany był set numer trzy. Przez dłuższy czas trwała zacięta walka. Dopiero z czasem na prowadzenie zaczęli wychodzić siatkarze KPS-u. Końcówka potoczyła się po myśli drużyny z Siedlec. Cały mecz zamknął atak z prawego skrzydła Przemysława Kupki. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano rozgrywającego – Krzysztofa Pigłowskiego.