Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I Liga M: Siatkarze PSG KPS-u Siedlce z pierwszym zwycięstwem

I Liga M: Siatkarze PSG KPS-u Siedlce z pierwszym zwycięstwem

W kolejnej kolejce TAURON 1.Ligi siatkarze PSG KPS Siedlce podejmowali MKST Astrę Nowa Sól. Mecz zakończył się w czterech setach, a z pierwszego zwycięstwa w sezonie cieszą się zawodnicy z Siedlec.

Mecz rozpoczął się od wymiany ciosów między zespołami (1:1). Jednak po ataku Dawida Sokołowskiego jako pierwsi zaliczkę zaczęli budować siedlczanie ( 5:3). Piłkę w boisku rywali umieścił Markus Kosian (5:7). W kolejnych fragmentach przewaga gospodarzy utrzymywała się, choć z obu stron siatki nie brakowało zepsutych zagrywek. Na taki bieg wydarzeń zareagował szkoleniowiec nowosolan. Po wznowieniu gry sytuacja nie uległa zmianie. Zespół trenera Chwastyniaka pewnie wykorzystywał swoje szanse w ataku, choć swoją drużynę do walki próbował poderwać Patryk Czyrniański (16:12). Wyższość nowosolskiego bloku musiał uznać Tubiak (16:18). W kolejnych fragmentach zespół z Nowej Soli nie tracił koncentracji, a kolejny punktowy blok wyrównał wynik (20:20). Ostatecznie zespołu stoczyły walkę cios za cios, lecz po ataku Jakuba Czyżowskiego pierwszy set  padł łupem siedlczan.

WYRÓWNANIE WYNIKU

Druga odsłona tego pojedynku podobnie zainaugurowana została grą cios za cios (3:3). Ręki nie zwalniał Tomasz Kryński, natomiast po stronie gospodarzy raz po raz punktował Dawid Sokołowski (7:7). Mocny atak ze skrzydła skończył Patryk Czyrniański (10:8). W kolejnych fragmentach swój rytm gry zaczęli narzucać nowosolanie, a po ataku Tomasza Kryńskiego o czas poprosił szkoleniowiec PSG KPS Siedlce. Serię rywali przerwał dopiero atak Kowalczyka (11:14), a po  punktowym bloku gospodarze tracili już tylko punkt (14:15). Ostatecznie po asie serwisowym Sokołowskiego na tablicy wyników pojawił się remis (17:17). Nowosolskie kolibry nie traciły koncentracji i w końcówce utrzymywały zaliczkę. Jednak również siedlczanie nie zwalniali tempa, a kolejny remis dał Sokołowski (23:23). Ostatecznie przyjezdni doprowadzili do wyrównania wyniku meczu.

KOŃCÓWKA DLA GOSPODARZY

Trzecia partia to ponownie wyrównana walka od pierwszych piłek (6:6). Ze środka siatki raz po raz punktował Kamil Drzazga, jednak po ataku Sokołowskiego na dwa punkty prowadzenia wyszli gospodarze (14:12). O czas poprosił szkoleniowiec przyjezdnych, a po wznowieniu gry wyższość bloku rywali musiał uznać Kryński (15:12). Nie brakowało emocji, obie drużyny wykorzystywały swoje szanse, a gra toczyła się cios za cios. W końcówce atakował Wiktor Kłęk (22:20). Ostatecznie seta na korzyść swojej drużyny rozstrzygnął Tubiak.

Kolejny set rozpoczął się od dobrych zagrywek Bartosza Kowalczyka (3:1), jednak nowosolanie szybko doprowadzili do remisu (3:3). Zespoły były bardzo zmotywowane co przekładało się na długie akcje. Ostatecznie, po długim fragmencie, wyrównanej gry Jakub Czyżowski wyprowadził swój zespół na trzypunktowe prowadzenie (14:11). O czas poprosił trener Kryśko. Przerwa nie przyniosła rezultatów, siedlczanie utrzymywali zaliczkę, a po błędzie rywali mieli piłkę meczową (24:21). W końcowej fazie seta nowosolskie koliberki doprowadziły jeszcze do remisu (24:24), lecz w grze na przewagi więcej szczęścia mieli gospodarze.

MVP: Dawid Sokołowski

PSG KPS Siedlce – MKST Astra Nowa Sól 3:1
(25:23, 23:25, 25:20, 27:25)

KPS: Kozłowski (8), Czyżowski (21), Kowalczyk (20), Tubiak (6), Sokołowski (17), J. Tomczak (2), B. Tomczak (libero) oraz Kościółek, Kłęk (3), Wiśniewski, Wójcik
Astra: Kryński (10), Jacznik (2), Pizuński (6), Drzazga (9), Kosian (9), Czyrniański (12), Foltynowicz (libero) oraz Woźniak, Hoszman, Szydłowski (libero), Majewski Nowak