Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Koronawirus torpeduje też ligę rosyjską, 4 mecze przełożone

Koronawirus torpeduje też ligę rosyjską, 4 mecze przełożone

fot. lokovolley.com

Już cztery zespoły ligi rosyjskiej znajdują się na kwarantannie w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem. Do ASK Niżnyj Nowgorod, Neftianiku Orienbug i Biełogorie Biełgorod dołączył także mistrz Rosji – Lokomotiw Nowosybirsk. Oznacza to, że w 5. kolejce zgodnie z planem odbędą się jedynie trzy spotkania.

Lokomotiw Nowosybirsk to czwarty już zespół, który trafił na kwarantannę. Takie decyzje w Rosji podejmowane są regionalnie, a w związku z tym zespół prowadzony przez Plamena Konstatinowa będzie musiał przełożyć trzy najbliższe spotkania. Wcześniej na kwarantannę trafiły trzy inne zespoły: ASK Niżnyj Nowgorod, beniaminek Neftiochemik Orienburg oraz Biełogorie Biełgorod.  – Kilku zawodników i członków sztabu szkoleniowego jest zarażonych. Mają łagodne objawy i mam nadzieję, że szybko wrócą na boisko. Nie ukrywaliśmy chorych graczy, jak tylko przyszły wyniki, cały zespół poddał się izolacji – mówił dyrektor sportowy Biełogorie, Taras Chtiej i dodał: – Musimy znaleźć wspólny język i dojść do kompromisów, żeby ochronić rozgrywki ligowe.Jak już informowaliśmy, ASK Niżnyj Nowogorod wcześniej otrzymał dwa walkowery za odwołane spotkania. Rosyjska federacja zmieniła jednak jedną z tych decyzji i anulowała walkower za mecz z Dinamem Moskwa. Zgodnie z sugestią klubu z Niżnego Nowgorodu, wynik tego pojedynku będzie równoznaczny z rezultatem starcia w ramach półfinału Pucharu Rosji, które odbędzie się 8 listopada. Więcej o sytuacji ASK pisaliśmy tutaj.  – Jeśli będzie taka możliwość, będziemy starali się rozgrywać mecze zgodnie z terminarzem. Na ten moment sytuacja nie jest na tyle krytyczna, aby zawieszać rozgrywki ligowe – powiedział Aleksander Jeremienko, sekretarz generalny rosyjskiej federacji.

Na ten moment odbędą się więc jedynie trzy z zaplanowanych spotkań. W najciekawszym z nich Zenit Kazań podejmie Kuzbass Kemerowo.

Zobacz również:
Wyniki, tabela i terminarz ligi rosyjskiej mężczyzn

źródło: opr. własne, sport.business-online.ru

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved