Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Koronawirus w Top Volley Cisterna, De Giorgi zmienia plany

Koronawirus w Top Volley Cisterna, De Giorgi zmienia plany

fot. Katarzyna Antczak

Klub Top Volley Cisterna ogłosił, że ​​po testach na obecność wirusa SARS-CoV-2, którym została poddana cała drużyna, cztery osoby otrzymały wynik pozytywny. W związku z tym spotkanie przeciwko Cucine Lube Civitanova zostało odwołane i odbędzie się w innym terminie, a Ferdinando De Giorgi, trener Cucine Lube, zdecydował się przeorganizować plan treningowy swojego zespołu.

– Byliśmy gotowi na mecz z Cisterną – podkreślił szkoleniowiec. – Przykro nam, że nie wychodzimy na boisko, ale będziemy dalej podążać swoją drogą. Chłopcy będą mieli wolną niedzielę, będziemy pracować w dobrym tempie. Ferdinando De Giorgi dostrzegł jednak w odwołaniu meczu z Top Volley Cisterna plusy dla swoich siatkarzy. – Zawodnicy z pewnymi dolegliwościami wrócą do formy bez presji. Kovar już trenuje z innymi i mam nadzieję, że Diamantini będzie przez jakiś czas na boisku w przyszłym tygodniu. Jest to szczególny okres, niektóre zespoły zostały zmuszone do zatrzymania się. Wykorzystamy ten czas i dostępne osoby. Pragniemy pracować jak najlepiej. Nasz sposób interpretowania siatkówki jest podobny do zeszłego roku –  faza ataku jest płynna dzięki dobremu uderzeniu i jakości De Cecco – ocenił szkoleniowiec Cucine Lube Civitanova.

Dodajmy, że ekipa Cucine Lube jest liderem tabeli i wyprzedza o dwa punkty Sir Safety Conad Perugia. Drużyna trenera De Giorgi ma jednak rozegrane o jedno spotkanie więcej od rywali.

źródło: ivolleymagazine.it, opr. własne, top-volley.it

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved