Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Kontuzje siatkarek podczas meczów Ligi Narodów

Kontuzje siatkarek podczas meczów Ligi Narodów

Kongyot Ajcharaporn oraz Mirosława Paskowa doznały kontuzji w swoich pierwszych występach podczas meczów Ligi Narodów.  Kontuzja tej pierwszej zawodniczki miała wpływ na porażkę Tajlandii  w meczu z Włoszkami. Paskowa złamała kość strzałkową w meczu przeciwko Chorwacji.

Włochy wygrały z Tajlandią 3:2 w pierwszym meczu turnieju Ligi Narodów siatkarek w Antalyi. Kto wie, jak rozstrzygnęłoby się to spotkanie, gdyby nie pechowa kontuzja reprezentantki Tajlandii w kluczowym momencie czwartego seta. Tajki prowadziły 2:1 w setach, a w czwartej partii miały piłkę meczową przy stanie 26:25. Wówczas na parkiet upadła Kongyot Ajcharaporn. Siatkarka nie mogła kontynuować gry i musiała opuścić boisko. Ta sytuacja nie wpłynęła dobrze na grę reprezentacji Tajlandii. Włoszki wygrały emocjonującą partię 30:28 i doprowadziły do tie-breaka. W nim pokonały rywalki 15:11.

Kolejną zawodniczką, która doznała kontuzji podczas Ligi Narodów 2023 jest Mirosława Paskowa. Przyjmująca reprezentacji Bułgarii podczas wygranego meczu z Chorwacją złamała kość strzałkową… Informacje potwierdził prezes BFVolleyball Lubo Ganew.

źródło: polsatsport.pl, twitter