Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kontuzja Bartosza Filipiaka

Kontuzja Bartosza Filipiaka

fot. Klaudia Piwowarczyk

Przed meczem z Indykpolem AZS Olsztyn Bartosz Filipiak, atakujący PGE Skry, doznał kontuzji. Jego występ w środowym spotkaniu jest niemożliwy – poinformował klub z Bełchatowa.

Podczas jednego z ostatnich treningów przed powrotem bełchatowian do rozgrywek PlusLigi w trakcie akcji Bartosz Filipiak doznał urazu stawu skokowego. Kontuzja jest na tyle poważna, że atakujący nie będzie w stanie zagrać przeciwko zespołowi ze stolicy Warmii. Filipiak przejdzie jeszcze szczegółowe badania, od których zależy leczenie i rehabilitacja siatkarza PGE Skry.



Przypomnijmy, że Filipiak w tym sezonie jest bardzo mocnym punktem zespołu. W dziewięciu meczach PlusLigi atakujący zdobywał średnio 15,67 punktu. Z dobrej strony pokazywał się również w polu serwisowym – jego stosunek punktowych zagrywek wynosi 2,11 na spotkanie.

Petković, który zastąpi w środę Filipiaka, jest również klasowym atakującym, co udowodnił m.in. w poprzednim sezonie PlusLigi. W trwającym nie miał jeszcze wielu szans pokazania, jednak sprawdzał się podczas podwójnej zmiany i sztab szkoleniowy jest spokojny o jego dyspozycję.

źródło: PGE Skra Bełchatów - informacja prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved