Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Konrad Mucha: Jesteśmy zdrowi i głodni gry

Konrad Mucha: Jesteśmy zdrowi i głodni gry

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Na pewno poprzedni sezon chcielibyśmy szybko wymazać z pamięci, bo nie takie były założenia. Jednak to był rok, w którym walczyliśmy z plagami kontuzji. Tamten sezon kosztował nas dużo zdrowia. Zostawiliśmy kawał serducha i na szczęście 1. liga została w Kluczborku, ale to już za nami. Mamy teraz dużo bardziej doświadczony zespół, dużo więcej ogranych nazwisk w tej lidze i chcemy włączyć się do gry o czołowe lokaty, a jak będzie to już boisko zweryfikuje – zapowiedział Konrad Mucha, środkowy Mickiewicza Kluczbork. W niedzielę kluczborczanie na wyjeździe zmierzą się z Chemeko-System Gwardią Wrocław.

 Za wami kilka tygodni przygotowań do nowego sezonu. Jesteście zadowoleni z ich przebiegu?

– Patrząc na to, jak pracowaliśmy podczas okresu przygotowawczego, myślę, że możemy spojrzeć wszyscy w lustro i powiedzieć, że zrobiliśmy kawał dobrej roboty. A co najważniejsze, wszyscy jesteśmy zdrowi i głodni gry. Wiadomo, pojawiają się jeszcze jakieś mankamenty, ale na tę chwilę idziemy cały czas do przodu.

Wasza drużyna nieco się zmieniła względem zeszłorocznych rozgrywek. Domyślam się, że liczycie na to, że to nowe rozdanie będzie dla was dużo lepsze, niż poprzedni sezon?

–  Na pewno poprzedni sezon chcielibyśmy szybko wymazać z pamięci, bo nie takie były założenia. Jednak to był rok, w którym walczyliśmy z plagami kontuzji. Tamten sezon kosztował nas dużo zdrowia. Zostawiliśmy kawał serducha i na szczęście 1. liga została w Kluczborku, ale to już za nami. Mamy teraz dużo bardziej doświadczony zespół, dużo więcej ogranych nazwisk w tej lidze i chcemy włączyć się do gry o czołowe lokaty, a jak będzie to już boisko zweryfikuje.

Od kilku sezonów ma pan szansę występować na parkietach 1. ligi. Czy z perspektywy tych kilku lat dostrzega, jak bardzo zmieniły się pierwszoligowe rozgrywki?

– Na pewno każdy sezon niesie za sobą kolejne zmiany. Z perspektywy czasu, moim zdaniem ta liga staje się coraz bardziej nieprzewidywalna. Każdy może wygrać z każdym i to chyba jest dodatkowym smaczkiem tej ligi. Poza tym widać profesjonalizację rozgrywek, a co za tym idzie, większe zainteresowanie naszymi rozgrywkami ze strony potencjalnych partnerów, czy sponsorów i kibiców. Choć mamy świadomość, że czasy dla sportu mogą przyjść ciężkie.

Kto pana zdaniem w tym sezonie urasta do rangi faworyta?

– Wydaje mi się, że MKS Będzin będzie jednym z faworytów do awansu. Poza tym, bardzo mocny wydaje się być zespół z Częstochowy i oczywiście nasz z Kluczborka.

Wasz pierwszy przeciwnik w tym sezonie to Chemeko-System Gwardia Wrocław. Zapowiada się interesujące spotkanie.

– Gwardia jest jedynym zespołem na parkietach 1. Ligi, z którą mierzymy się od dobrych kilku sezonów i jeszcze nie udało nam się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Choć nie mamy zbyt dobrego bilansu z Gwardzistami, to każda seria kiedyś się kończy. Mamy nadzieję, że ta zakończy się w niedzielę. Krótko mówiąc, niech po prostu wygra lepszy.

Jakie cele wyznaczyliście sobie na ten sezon?

– Nasz cel to minimum miejsce w ósemce po fazie zasadniczej. A co wydarzy się, pokaże czas i zweryfikuje boisko.

źródło: tauron1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę