Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Konrad Cop: Mamy swoje problemy, które musimy rozwiązać

Konrad Cop: Mamy swoje problemy, które musimy rozwiązać

Olimpia Sulęcin rozpoczęła sezon TAURON 1. Ligi Mężczyzn od trzech porażek. W meczu 4. kolejki sulęcinianie przegrali w trzech setach, z PZL LEONARDO Avią Świdnik 0:3. – Dla naszego zespołu to cenne doświadczenie – powiedział Konrad Cop, trener drużyny z Sulęcina.

nieudany start

W składzie Olimpii Sulęcin zaszło kilka zmian. Pojawili się nowi zawodnicy oraz trener. Początek sezonu nie jest łatwy dla siatkarzy Olimpii. – Przykro nam, że przegraliśmy mecz, do tego w nie najlepszym stylu. Przykro nam, że nie dorośliśmy do poziomu kibiców. Stworzyli fantastyczną atmosferę i chcieli być naszym siódmym zawodnikiem. Doświadczenie uczy mnie, że sportowiec w swojej przygodzie musi przeżyć i porażkę, i zwycięstwo. Dla tych młodych zawodników ta sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana. Kluczowa będzie kwestia podniesienia się po porażkach. Dla naszego zespołu to cenne doświadczenie – przyznał Konrad Cop.

Mimo braku zdobytych punktów, trener Cop stara się doceniać małe sukcesy. – Wierzę, że jeśli będziemy pracowali razem i będziemy jednością, to razem pokonamy nasze problemy. Na pewno możemy być zadowoleni z gry do końcówki drugiego seta. Graliśmy dość równo z przeciwnikiem. Niestety drugi i trzeci set nie były już dobre w naszym wykonaniu. Mimo to jestem wdzięczny zawodnikom, że jak robiliśmy szereg zmian w trzecim secie, widziałem, że chcieli walczyć. Cieszyli się każdą akcją, pobudzali się pod batutą naszego kapitana. Mimo trudnych sytuacji staraliśmy się szukać rozwiązania i być razem – dodaje trener sulęcińskiego zespołu.

doświadczenie

Olimpia Sulęcin zmaga się z problemami, które mogą stanowić przyczynę porażek. Zdaniem trenera, jedna wygrana może znacząco zmienić sytuację. – Mamy swoje problemy w środku zespołu, które musimy rozwiązać. Wierzę, że wyjdziemy na prostą. Nie szukam alibi. Wiem jedno – nie możemy się poddać. Musimy walczyć razem ramię w ramię. Zdobywać doświadczenie w walce. Tylko w ten sposób zdobędziemy cenne doświadczenie. Myślę, że pierwsze zwycięstwo sprawi, że zaczniemy nabierać pewności siebie i zaczniemy iść we właściwym kierunku – podkreśla Konrad Cop.