Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Koniec sezonu dla środkowej BKS-u

Koniec sezonu dla środkowej BKS-u

fot. Michał Szymański

W TAURON Lidze pozostała do rozegrania jedna kolejka i sezon wkroczy w decydującą fazę. W niej na pewno wystąpi BKS BOSTIK Bielsko-Biała, na pewno też niestety wystąpi bez jednej ze swoich środkowych. Klub ogłosił, że Dominika Witowska nie powróci już w tym sezonie na parkiet. 

Od kilku spotkań BKS BOSTIK Bielsko-Biała musi radzić sobie bez Dominiki Witowskiej. Popularna „Wito” nabawiła się urazu i od stycznia nie mogła uczestniczyć w treningach i meczach. Kontuzja bielskiej środkowej wydawała się niegroźna, jednak leczenie nie przyniosło spodziewanych efektów. Z tej też przyczyny zdecydowano, że potrzebny jest zabieg, dzięki któremu zawodniczka wróci do pełnej sprawności. Biorąc jednak pod uwagę czas rehabilitacji po zabiegu i fakt, że sezon zbliża się już do końca, nie ma już szans, by bielska środkowa wróciła na boisko w tym sezonie.Co za tym idzie, bielszczanki do końca sezonu będą musiały sobie radzić z dwoma środkowymi i liczyć na to, że obie wytrzymają zdrowotnie i fizycznie grę praktycznie bez możliwości zmiany. BKS nie może skorzystać z transferu medycznego za Witowską, bowiem ta nie rozegrała wymaganej ilości meczów i setów, żeby być formalnie traktowana jako podstawowa zawodniczka (70% meczów drużyny rozpoczęte w pierwszej szóstce i udział w przynajmniej 50% setów rozegranych przez zespół), a tylko właśnie za podstawową siatkarkę można dokonać tego rodzaju zastąpienia.

źródło: bks.bielsko.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę