Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ewa Janewa zakończyła siatkarską karierę

Ewa Janewa zakończyła siatkarską karierę

fot. Volero Le Cannet - Facebook

Ewa Janewa, bułgarska przyjmująca, grająca ostatnio we francuskim Volero Le Cannet, zakończyła siatkarską karierę. Utytułowana zawodniczka w przeszłości grała między innymi w Developresie Rzeszów.

KoNIEC KARIERY Z NIESPODZIANKĄ ze strony klubu

38-latka po raz ostatni wyszła na parkiet w rewanżowym meczu półfinałowej serii francuskiej Ligue A przeciwko Neptunes de Nantes. Volero Le Cannet przegrało to spotkanie 1:3, a ponieważ pierwsze starcie również zakończyło się wynikiem 3:1 dla ekipy z Nantes, drużyna Bułgarki odpadła z rywalizacji. Po meczu francuski klub przygotował dla doświadczonej siatkarki uroczyste pożegnanie, którego kulminacyjnym momentem było wideo, zawierające najpiękniejsze boiskowe chwile Janewej, a także podziękowania od obecnych i byłych koleżanek sportsmenki z klubu i drużyny narodowej.– Miałam głęboką nadzieję, że to nie będzie moje ostatnie spotkanie, ale niestety wiek i zdrowie zrobiły swoje. I tak zadaję sobie pytanie, jakim cudem udało mi się przetrwać fizycznie 20 lat poza Bułgarią. Nie jest to łatwe zadanie. Siatkówka nie jest sportem kontaktowym, ale i tak bardzo odbija się na zdrowiu. Od kilku lat cierpię na bóle części lędźwiowej kręgosłupa. Pod koniec bieżących rozgrywek czułam już, że nie dałabym rady wytrzymać całego przyszłego sezonu, dlatego zdecydowałam, że to czas, by powiedzieć „stop” – podkreśliła Ewa Janewa w rozmowie z oficjalną stroną bułgarskiej federacji.

LICZNE SUKCESY W SIATKÓWCE KLUBOWEJ

Przyjmująca ma na swoim koncie wiele sukcesów w rozgrywkach klubowych. Trzykrotnie zdobyła Puchar Bułgarii, dwa razy wywalczyła mistrzostwo Bułgarii. Siedem razy cieszyła się ze zdobycia Pucharu Francji i ośmiokrotnie stanęła na najwyższym podium w mistrzostwach Francji, jeden raz zdobyła Superpuchar Francji.  Razem z ówczesnym Developresem wywlaczyła brązowy medal. W Lidze Mistrzyń zajęła odpowiednio drugie i trzecie miejsce.


źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved