Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > ME U-17 M: Koniec fazy grupowej, znamy półfinalistów

ME U-17 M: Koniec fazy grupowej, znamy półfinalistów

W Czarnogórze zakończyła się faza grupowa mistrzostw Europy siatkarzy do lat 17, która wyłoniła półfinalistów. W gronie awansujących do kolejnej rundy znalazły się Bułgaria, Belgia, Włochy i Hiszpania. Reprezentacja Polski zakończyła udział w turnieju na piątym miejscu.

Grupa I – Bułgarzy z kompletem zwycięstw

Reprezentacja Bułgarii pokonała Grecję bez starty seta i zakończyła fazę grupową z kompletem zwycięstw, zdobywając przy tym pełną pulę, 21 punktów oraz tracąc tylko jednego seta. Zespół z Belgii pokonał bez większych problemów Austrię i dzięki zdobytym trzem punktom umocnił się na pozycji wicelidera grupy. Spotkanie Estonii ze Słowenią od samego początku było bardzo wyrównane, jednak w końcówkach partii lepsi okazywali się Estończycy i to oni ostatecznie mogli zapisać na swoje konto zwycięstwo. W ostatnim meczu tej grupy Turcja bardzo pewnie pokonała gospodarzy turnieju – reprezentacje Czarnogóry. Trzeci set tego meczu można określić siatkarskim nokautem, jako że Czarnogóra zdobyła jedynie 8 punktów.

Na początek rywalizacji w grupie II Hiszpania bez większych problemów pokonała Serbie, zapisując na swoje konto kolejną wygraną i punkty oraz umacniając się na pozycji wicelidera. Mecz Finlandii i Francji od samego początku był bardzo wyrównany, a dwa z trzech setów zakończyły się dopiero w grze na przewagi. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszył się finlandzki zespół. Holandia bez większych problemów pokonała reprezentacje Czech 3:0. W ostatnim spotkaniu tej grupy Polska zmierzyła się z Włochami. Biało-czerwoni grali bardzo źle od samego początku, co doskonale wykorzystali Włosi, zapisując na swoje konto kolejne zwycięstwo i punkty. Wygrana w stosunku 3:0 dała Itali pozycję lidera.