Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Komplet punktów zostaje w Białymstoku

I liga M: Komplet punktów zostaje w Białymstoku

Z kolejnego kompletu punktów cieszą się zawodnicy REA BAS-u Białystok, którzy w czterech setach pokonali STS Olimpię Sulęcin. Nagroda MVP trafiła w ręce Michała Witkosia.

TRUDNY POCZĄTEK BIAŁOSTOCZAN

Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy z Sulęcina, którzy szybko zbudowali czteropunktowe prowadzenie (4:0). O czas poprosił trener Andrzejewski. Po wznowieniu gry obie drużyny zdobywały punkty seriami, a przewaga przyjezdnych malała. Ostatecznie białostoczanie doprowadzili do remisu (12:12). W kolejnych fragmentach zespoły toczyły wyrównaną walkę cios za cios. Jednak w decydujących momentach to białostoczanie narzucili swój rytm gry i wykorzystując kolejne kontrataku budowali prowadzenie (23:20). Punktowe bloki spowodowały, że pierwszego seta wygrali gospodarze.

Początek drugiego seta był niezwykle podobny do pierwszej odsłony, z tym że tym razem to białostocki zespół zbudował zaliczkę 4:0. O czas poprosił trener Cop. Jednak w tym wypadku czas nie przyniósł oczekiwanych rezultatów. Białostoczanie, niesieni dopingiem kibiców, raz po raz punktowali w każdym z elementów. Natomiast rywale kończyli tylko pojedyncze akcje. Przewaga gospodarzy utrzymywała się i ostatecznie podopieczni trenera Andrzejewskiego zakończyli seta z przewagą dziewięciu punktów (25:16).

SYNDROM TRZECIEGO SETA?

Trzeci set rozpoczął się od walki cios za cios, a emocji nie brakowało z obu stron siatki (7:7). Jednak z czasem to sulęcinianie zaczęli narzucać swój rytm rytm gry i budować prowadzenie, czego gospodarze nie byli w stanie zatrzymać. Po kolejnej przerwie dla Krzysztofa Andrzejewskiego jego podopieczni zaczęli odrabiać straty, jednak w końcówce zawodnicy z Sulęcina nie stracili koncentracji i przedłużyli mecz (25:23).

Czwarty set już od pierwszej piłki przebiegał pod kontrolą podopiecznych Krzysztofa Andrzejewskiego. Białostoczanie systematycznie powiększali zaliczkę, pewnie wykorzystując swoje akcje. Choć zespół z Sulęcina w końcówce jeszcze walczył o wyrównanie wyniku to ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się białostoczanie.

MVP: Michał Witkoś

REA BAS Białystok – STS Olimpia Sulęcin 3:1
(25:21, 25:16, 23:25, 25:22)

BAS : Rawiak, Janusz, Turski, Goss, Witkoś, Kacperkiewicz, Ostaszewski (libero) oraz Naliwajko
Olimpia : Bożek, Buczek, Prokopczuk, Leitermeier, Michalak, Nowik, Sobczak (libero) oraz Kłysz, Gawrzydek