Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Koleta Łyszkiewicz: Jest w nas chęć rywalizacji

Koleta Łyszkiewicz: Jest w nas chęć rywalizacji

– Uważam, że to bardzo dobry pomysł. Miałyśmy przerwę przez blisko cztery, czy nawet pięć miesięcy. Nie miałyśmy praktycznie piłki w rękach. Super, że Polska Liga Siatkówki wpadła na pomysł, żeby zorganizować taki turniej. Dzięki tym zawodom możemy poznać się bliżej jako drużyna, zgrać się ze sobą, a przy tym przyjrzeć się innym zespołom, które będą za niedługo naszymi rywalami w TAURON Lidze – powiedziała przyjmująca Enei PTPS Piła, Koleta Łyszkiewicz.

W swoim pierwszym spotkaniu w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki PTPS Piła pokonał DPD Legionovię Legionowo 2:1. – To było dobre spotkanie. Jest w nas chęć rywalizacji. Nie ukrywam, że przed pierwszym gwizdkiem był lekki stres, bo miałyśmy dość długą przerwę w grze spowodowaną pandemią koronawirusa. Bardzo się cieszę, że wygrałyśmy ten pierwszy mecz, bo pierwszy set nie był najlepszy w naszym wykonaniu. Warto dodać, że świetnie zagrała Natalia Skrzypkowska. Drużynowo pokazałyśmy, że zmiany odgrywają duże rolę – powiedziała Koleta Łyszkiewicz.

Jak przebiegają przygotowania do sezonu pilskiego zespołu? – Trenujemy od 6 lipca. Zapoznałyśmy się z piłką. Warunki miałyśmy nieco inne, bo grałyśmy na dużo mniejszym boisku, a do tego innymi piłkami. Na szczęście szybko odnalazłyśmy się na boisku w Warszawie. Przed nami kolejne mecze. Mamy nadzieję, że również zwycięskie – przyznała przyjmująca. – Uważam, że to bardzo dobry pomysł. Miałyśmy przerwę przez blisko cztery, czy nawet pięć miesięcy. Nie miałyśmy praktycznie piłki w rękach. Super, że Polska Liga Siatkówki wpadła na pomysł, żeby zorganizować taki turniej. Dzięki tym zawodom możemy poznać się bliżej jako drużyna, zgrać się ze sobą, a przy tym przyjrzeć się innym zespołom, które będą za niedługo naszymi rywalami w TAURON Lidze – dodała Koleta Łyszkiewicz.

Z kolei siatkarki z województwa mazowieckiego nie mogą być zadowolone z wyniku pierwszego spotkania. Jak traktują turniej rozgrywany w Warszawie? –  Jest to część przygotowań. Pracujemy w siłowni, trenujemy również na hali. W międzyczasie odbyłyśmy kilka treningów na plaży, aby dobrze przygotować się do turnieju PreZero Grand Prix. Mogłybyśmy więcej trenować w hali, ale ponieważ zostałyśmy zgłoszone do tego turnieju, to chcemy zagrać w nim jak najlepiej – stwierdziła libero DPD Legionovii, Klaudia Kulig.

źródło: inf. własna, tauronliga.pl