Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Kolejny zawodnik z PlusLigi przeniósł się do Świdnika

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Coraz bliżej skompletowania składu na sezon 2020/2021 jest Avia Świdnik. Do beniaminka I ligi przeniósł się kolejny zawodnik z PlusLigi. W piątek klub poinformował o nawiązaniu współpracy z Damianem Boruchem.

Coraz mniej niewiadomych jest w składzie Avii Świdnik. W nadchodzącym sezonie barw beniaminka I ligi będzie bronił doświadczony środkowy – Damian Boruch. To 30-letni zawodnik, który ma za sobą grę w takich klubach jak: AZS Olsztyn, Pekpol Ostrołęka, Jastrzębski Węgiel, Cuprum Lubin, a miniony sezon spędził w Czarnych Radom. Na swoim koncie ma między innymi brązowy medal mistrzostw Polski. W Avii o miejsce w podstawowym składzie będzie rywalizował między innymi z Konradem Machowiczem i Łukaszem Swodczykiem.Szkoleniowiec Avii pochwalił warunki fizyczne oraz doświadczenie nowego zawodnika beniaminka. – To zawodnik o doskonałych warunkach fizycznych, który nie tylko pasuje do koncepcji gry zespołu, ale też posiada ogromne doświadczenie, co jest niezwykle ważne na tej pozycji. Doskonale radzi sobie zarówno w grze na siatce, jak i w polu zagrywki. Myślę, że będzie mocnym ogniwem naszej drużyny – podkreślił Witold Chwastyniak.

Damian Boruch chciał zostać w kraju. Ostatecznie skusiła go wizja przedstawiona przez działaczy ze Świdnika. – Miałem propozycje z PlusLigi i zagranicy, ale nie doszły one do skutku. Zależało mi na tym, żeby zostać w Polsce. Pojawiła się oferta ze Świdnika. Wszystko było jasne i klarowne. Przedstawiono mi wizję klubu, która mnie przekonała. Chciałbym przekazać chłopakom swoje doświadczenie i pomóc klubowi osiągnąć w tym sezonie jak najlepszy wynik. Nie przyszedłem tu w żadnym wypadku na odcinanie kuponów. Zresztą I liga jest obecnie bardzo wyrównana i wcale tak wiele nie różni się od PlusLigi. Wiadomo, że kluby mają w I lidze trochę mniejsze budżety, ale poziom sportowy nie jest znacząco słabszy. To widać po tym jak wielu zawodników przychodzi z PlusLigi na jej zaplecze – zaznaczył nowy środkowy drużyny ze Świdnika.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn na sezon 2020/2021

źródło: Avia Świdnik, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved