Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejny trener w Biełogorie – w co gra Szypulin?

Kolejny trener w Biełogorie – w co gra Szypulin?

fot. Baziz Chibane - lavoixdunord.fr

Niedawno informowaliśmy, że prezes klubu Biełogorie Biełgorod Gienadij Szypulin zdecydował o pozostawieniu na stanowisku trenera zespołu Borisa Kolczina. Nie wykluczał jednak, że uzupełni sztab szkoleniowy i tak właśnie zrobił. Kolejnym trenerem został Chorwat Igor Juričić. Nie wiadomo, który z nich będzie pierwszym szkoleniowcem, jednak wiadomo na pewno, że najwięcej do powiedzenia i tak będzie miał… Szypulin.

W grudniu 2019 roku Boris Kolczin na stanowisku pierwszego trenera Biełogorie Biełgorod zastąpił Aleksandra Kosariewa. Ostatecznie Biełogorie zajęło w tym sezonie 8. miejsce w rosyjskiej Superlidze. Taką pozycję podopieczni trenera Kolczina zachowali po rundzie zasadniczej. Sezon przerwano po pierwszych meczach play-off – Biełogorie w pierwszym meczu ćwierćfinałowym uległo we własnej hali 0:3 Zenitowi Sankt Petersburg.Co ciekawe Gienadij Szypulin, prezes klubu ujawnił, że zanim zatrudnił w grudniu Kolczina, propozycję przedstawił Siergiejowi Tietiuchinowi, ten jednak odmówił. Prezes Biełogorie Biełgorod Gienadij Szypulin przyznał, że Boris Kolczin nadal pozostanie trenerem zespołu, jednak nie wykluczał poszerzenia sztabu szkoleniowego.

Tak też się stało – nowym trenerem Biełogorie został chorwacki szkoleniowiec Igor Juričić, któy jako zawodnik reprezentował m.in. barwy AZS-u Częstochowa, a także kilku francuskich klubów. Jako trener Juričić pracował w Belgii (Menen) oraz w lidze francuskiej, w 2018 roku wraz z zespołem Tourcoing zdobył Puchar Francji.

Rosyjski agent Juričića w mediach społecznościowych anonsował Chorwata jako pierwszego szkoleniowca Biełogorie. Wcześniej Szypulin mówił tak o Borisie Kolczinsie. Kto więc będzie pierwszym trenerem zespołu i kto będzie miał najwięcej do powiedzenia? Niewykluczone że Gienadij Szypulin, prezes klubu, który był również jego trenerem…

źródło: inf. własna, sport.business-gazeta.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved