Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Kolejny siatkarski akcent podczas ceremonii otwarcia

fot. Michał Szymański

Dwudziestodwuletnia Paola Egonu to kolejna siatkarka, która będzie niosła flagę podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio. – Jestem bardzo zaszczycona zadaniem, które zostało mi powierzone, aby być częścią MKOl i nieść flagę olimpijską – powiedziała włoska zawodniczka.

W piątek odbędzie się ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich. Tegoroczna będzie wyglądała inaczej niż w poprzednich latach. Oprócz zmian związanych z pandemią zdecydowano, by w tym roku to dwie osoby z każdej reprezentacji – kobieta i mężczyzna nieśli flagi. Nie zabraknie tam siatkarskich akcentów. Już wcześniej informowano, że w roli chorążych wystąpią: Zhu Ting (Chiny), Mercy Moim (Kenia), Prisilla Rivera (Dominikana), Kim Yeong-Koung (Korea Południowa), Maksim Michajłow (Rosja), Bruno Rezende (Brazylia), Mehdi Ben Cheikh (Tunezja) oraz siatkarz plażowy Marco Grimalt (Chile). Do grona niosących flagę dołączyła Włoszka Paola Egonu.Reprezentantka Włoch nie będzie jednak nieść flagi swojego kraju, zaś wraz ze sportowcami z innych krajów będzie odpowiedzialna za niesienie flagi olimpijskiej. Siatkarce wiadomość przekazał Giovanni Malago, przewodniczący Włoskiego Komitetu Olimpijskiego (CONI). – Jestem bardzo zaszczycona zadaniem, które zostało mi powierzone, aby być częścią MKOl i nieść flagę olimpijską – powiedziała Paola Egonu. – Jestem bardzo podekscytowana odkąd prezydent Malago poinformował mnie, ponieważ reprezentuję sportowców z całego świata i to jest wielka odpowiedzialność. Będę reprezentowała i paradowała dla każdego sportowca na tej planecie – dodała. Dla Włoszki będą to już drugie igrzyska olimpijskie. Siatkarka debiutowała w wieku 17 lat podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Egonu wiadomość otrzymała dzień po wygranym sparingu z Brazylijkami. Włoska siatkarka zdobyła w nim 13 punktów, a jej drużyna triumfowała 3:1 (25:21, 23:25, 25:17, 25:22). Włoszki rywalizację w igrzyskach olimpijski rozpoczną w niedzielę o godzinie 9 czasu lokalnego (2:00 czasu polskiego). Ich pierwszymi rywalkami będą Rosjanki.

źródło: fivb.com, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę