Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejny sezon Folie w Conegliano

Kolejny sezon Folie w Conegliano

fot. Michał Szymański

Piąty rok w Imoco Volley Conegliano spędzi Raphaela Folie. Do tej pory środkowa w barwach tego klubu zdobyła dwa mistrzostwa Włoch, dwa Puchary Włoch, a także trzy Superpuchary i Klubowe Mistrzostwo Świata.

Raphaela Folie nie bez powodu uznawana jest za jeden z filarów Imoco Volley Conegliano. Środkowa pojawiła się w klubie w 2016 roku i zdecydowała się na przedłużenie kontraktu na kolejne rozgrywki. – Cztery lata temu przyszłam do Conegliano, żeby zacząć wygrywać i mogę powiedzieć, że ten cel osiągnęłam – mówiła Raphaela Folie, dodając: – Nie skończyłyśmy jeszcze. Nie zdobyłyśmy wszystkiego i mamy motywację na kolejny sezon. Jednym z celów jest dla nas zwycięstwo w Lidze Mistrzów, które do tej pory nam umykało. Poprzedni sezon mógł być rewelacyjny, ale fakt, że musiał zostać zostać przerwany pozostawia niedosyt i sprawia, że mamy motywację na kolejne rozgrywki, na wszystkich frontach – zapewniła 29-letnia środkowa.Imoco Volley Conegliano zależy na tym, aby i kolejny sezon był udany. W zespole zostają już oficjalnie między innymi Joanna Wołosz czy Paola Egonu. – Nadal będziemy walczyć o wiele tytułów i chcemy walczyć o najwyższe cele. Osobiście chciałabym zagrać w finale mistrzostw Włoch. Kontuzje w ostatnich latach sprawiły, że nie miałam takiej okazji – przypomniała Folie.

Nie jest tajemnicą, że w drużynie Conegliano panuje rewelacyjna atmosfera. – Praca, którą wykonują władze klubu jest niesamowita. Pozwala nam się tutaj w pełni wyrażać siebie – wyjaśniła środowa bloku. Nie szczędziła także słów uznania dla polskich rozgrywających, z którymi miała okazję grać. – Miałam na tyle szczęścia, że występowała z dwiema świetnymi rozgrywającymi dla środkowych: Kasią Skorupą i Asią Wołosz. Dzięki nim naprawdę się rozwinęłam. O wiele szybciej atakuję, a także dzięki naszemu systemowi gry zawsze jestem gotowa na atak z kontry – oceniła Raphaela Folie.

źródło: imocovolley.it, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved