Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejny rosyjski siatkarz przyłapany na dopingu

Kolejny rosyjski siatkarz przyłapany na dopingu

fot. Klaudia Piwowarczyk

Kolejny rosyjski sportowiec przyłapany na dopingu. Tak przynajmniej twierdzą rosyjscy dziennikarze. Chodzi o Aleksandra Butkę, 36-letniego rozgrywającego, mistrza olimpijskiego z Londynu. Niedozwolone substancje wykryto w próbce pobranej od siatkarza w 2014 r. To kolejny mistrz olimpijski z rosyjską drużyną przyłapany na dopingu.

O problemach Butki donoszą dziennikarze portalu sport.business-gazeta.ru. Doświadczony rozgrywający był łączony z grą w Zenicie Kazań, gdzie miał być zmiennikiem Amerykanina Micaha Christensona. Mimo że start sezonu za pasem, Butko pozostaje jednak bez klubu.Według rosyjskich dziennikarzy problemem jest doping. Niedozwolone substancje miały się znaleźć w próbce pobranej wiosną 2014 r. Butko był wówczas zawodnikiem Lokomotiwu Nowosybirsk. Drużyna dotarła do finału ligi rosyjskiej i mimo że przegrała rywalizację o złoto, zdobyła pierwszy ligowy medal w historii klubu.

Jak się okazuje, Butko miał być wówczas na dopingu. Dziennikarzom nie udało się ustalić, o jaką substancję chodzi. Sam siatkarz odmówił komentarza w tej sprawie, miał już jednak zostać zawieszony. Na razie nie wiadomo, jakie poniesie konsekwencje. FIVB bowiem nie zajęła się jeszcze jego sprawą. Jak przekazuje portal, rosyjska federacja siatkarska chce pomóc Butce na drodze prawnej i ma wynająć mu prawnika.

Jeśli informacje się potwierdzą, Butko nie będzie pierwszym siatkarskim mistrzem olimpijskim z Londynu przyłapanym na dopingu. Przed rokiem z tego powodu zawieszony został Dmitrij Muserski. W jego przypadku niedozwolone substancje wykryto w próbce z 2013 r. Środkowy mierzący 218 cm z tego powodu nie wystąpił w igrzyskach olimpijskich w Tokio, gdzie jego drużyna, startująca pod nazwą Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, dotarła do finału. Dopiero w nim przegrała 2:3 z Francją. Muserski, który na co dzień występuje w japońskim Suntory Sunbirds, wrócił do gry w klubie na początku tego roku.

Więcej w serwisie interia.pl

źródło: interia.pl, sport.business-gazeta.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę