Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kolejny remis Jastrzębskiego Węgla w przedsezonowym sparingu

Kolejny remis Jastrzębskiego Węgla w przedsezonowym sparingu

W rozegranym w piątek meczu kontrolnym Jastrzębski Węgiel zremisował z Cuprum Lubin 2:2. Zespół ze Śląska przystąpił do piątkowego sparingu osłabiony brakiem Rafała Szymury. Przyjmujący podczas pierwszego z meczów kontrolnych rozgrywanych w tym okresie przygotowawczym, z BBTS-em Bielsko-Biała, doznał kontuzji.

Jakiego rodzaju jest to uraz? – Naderwanie drugiego stopnia mięśnia piszczelowego tylnego. Czeka mnie dwa do trzech tygodni przerwy w grze – informuje przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

W tej sytuacji w wyjściowym składzie drużyny parę przyjmujących tworzyli: Stanisław Wawrzyńczyk oraz Wojciech Szwed. W szeregach gości zabrakło zaś wypożyczonego z Jastrzębskiego Węgla do Cuprum Lubin Michała Gierżota, który przygotowuje się wraz reprezentacją Polski U-21 do mistrzostw świata juniorów.

W pierwszym secie grę ofensywną jastrzębian napędzał Wawrzyńczyk, który zdobył siedem punktów. Druga partia rozpoczęła się po myśli lubinian, ale na dystansie seta Jastrzębski Węgiel zdołał doprowadzić do wyrównania, a nawet objąć prowadzenie (18:17). Ostatecznie górą byli goście (25:22).

W trzeciej części meczu po jastrzębskiej stronie na placu gry pojawili się: Szymon Biniek, Jakub Macyra, Bartosz Krzysiek oraz Dawid Dryja. Swoje szanse dostawał też Dominik Rakowski z Akademii Talentów. Z kolei grą ekipy z Lubina kierował w tym czasie japoński nabytek klubu Masahiro Sekita. Set ten padł łupem gospodarzy.

W czwartej partii lubinianie mieli dwie piłki setowe (24:22), ale  jastrzębianie wybronili się, wyrównali stan seta, a następnie to mogli zakończyć zwycięsko tę partię i całe spotkanie. Nie wykorzystali jednak swojej szansy. Gracze z Dolnego Śląska zniwelowali stratę i za sprawą świetnych zagrywek Wojciecha Ferensa wygrali czwartą partię 27:25.

Jako że obaj szkoleniowcy na wstępie umówili się na rozegranie czterech setów, spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 2:2
(25:19, 22:25, 25:22, 25:27)

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Hasanli, Gladyr, Wiśniewski, Szwed, Wawrzyńczyk, Popiwczak (libero) oraz Biniek (libero), Macyra, Krzysiek, Dryja, Rakowski
Cuprum: Jimenez, Stępień, Gunia, Pietraszko, Maruszczyk, Waliński, K. Szymura (libero) oraz Ferens, Sekita, Kapica, Kaźmierczak, Sas

źródło: Jastrzębski Węgiel - inf. prasowa