Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kolejny remis Jastrzębskiego Węgla w przedsezonowym sparingu

Kolejny remis Jastrzębskiego Węgla w przedsezonowym sparingu

fot. Jastrzębski Węgiel

W rozegranym w piątek meczu kontrolnym Jastrzębski Węgiel zremisował z Cuprum Lubin 2:2. Zespół ze Śląska przystąpił do piątkowego sparingu osłabiony brakiem Rafała Szymury. Przyjmujący podczas pierwszego z meczów kontrolnych rozgrywanych w tym okresie przygotowawczym, z BBTS-em Bielsko-Biała, doznał kontuzji.

Jakiego rodzaju jest to uraz? – Naderwanie drugiego stopnia mięśnia piszczelowego tylnego. Czeka mnie dwa do trzech tygodni przerwy w grze – informuje przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.W tej sytuacji w wyjściowym składzie drużyny parę przyjmujących tworzyli: Stanisław Wawrzyńczyk oraz Wojciech Szwed. W szeregach gości zabrakło zaś wypożyczonego z Jastrzębskiego Węgla do Cuprum Lubin Michała Gierżota, który przygotowuje się wraz reprezentacją Polski U-21 do mistrzostw świata juniorów.

W pierwszym secie grę ofensywną jastrzębian napędzał Wawrzyńczyk, który zdobył siedem punktów. Druga partia rozpoczęła się po myśli lubinian, ale na dystansie seta Jastrzębski Węgiel zdołał doprowadzić do wyrównania, a nawet objąć prowadzenie (18:17). Ostatecznie górą byli goście (25:22).

W trzeciej części meczu po jastrzębskiej stronie na placu gry pojawili się: Szymon Biniek, Jakub Macyra, Bartosz Krzysiek oraz Dawid Dryja. Swoje szanse dostawał też Dominik Rakowski z Akademii Talentów. Z kolei grą ekipy z Lubina kierował w tym czasie japoński nabytek klubu Masahiro Sekita. Set ten padł łupem gospodarzy.

W czwartej partii lubinianie mieli dwie piłki setowe (24:22), ale  jastrzębianie wybronili się, wyrównali stan seta, a następnie to mogli zakończyć zwycięsko tę partię i całe spotkanie. Nie wykorzystali jednak swojej szansy. Gracze z Dolnego Śląska zniwelowali stratę i za sprawą świetnych zagrywek Wojciecha Ferensa wygrali czwartą partię 27:25.

Jako że obaj szkoleniowcy na wstępie umówili się na rozegranie czterech setów, spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 2:2
(25:19, 22:25, 25:22, 25:27)

Składy zespołów:
Jastrzębski Węgiel: Boyer, Hasanli, Gladyr, Wiśniewski, Szwed, Wawrzyńczyk, Popiwczak (libero) oraz Biniek (libero), Macyra, Krzysiek, Dryja, Rakowski
Cuprum: Jimenez, Stępień, Gunia, Pietraszko, Maruszczyk, Waliński, K. Szymura (libero) oraz Ferens, Sekita, Kapica, Kaźmierczak, Sas

źródło: Jastrzębski Węgiel - inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę