Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kolejny rekord pobity. Niesamowity set – 45 minut grania

Kolejny rekord pobity. Niesamowity set – 45 minut grania

W poniedziałek zakończyła się 1. kolejka PlusLigi. We wtorek wystartowała już 2. runda, a jeden z meczów zakończył się dopiero po północy. Kibice nie musieli za długo czekać na kolejny rekord. O ten zadbali siatkarze Enea Czarnych Radom i Trefla Gdańsk. Premierowa partia tego spotkania trwała 45 minut i zakończyła się wynikiem 39:37 na korzyść gdańszczan.

Na pewno sporo dzieje się w nowym sezonie PlusLigi. Derby pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i PSG Stalą Nysa trwały dwa dni. Oczywiście z przymrużeniem oka. Pierwszy gwizdek tego pojedynku wybrzmiał po 21, a ostatni kilkadziesiąt minut po północy.

KOLEJNE REKORDY

Jakby mało było emocji na boiskach PlusLigi, już na początku kolejnego dnia z siatkówką, padł kolejny rekord tego sezonu. O ligowe punkty walczą siatkarze z Radomia i Gdańska i premierowa odsłona zwiastuje długi mecz. Trwała 45 minut i zakończyła się wynikiem 39:37 dla Trefla. Tym samym szybko został pobity rekord najdłuższego rozegranego seta. W 1. kolejce długo o wygraną w jednej partii walczyli siatkarze z Lubina i Lwowa, ale oni dobrnęli “tylko” do stanu 37:35.

W poprzedniej rundzie ze zwycięstwa 3:0 cieszył się Trefl Gdańsk, który triumfował pewnie w Katowicach. Gorzej poszło podopiecznym Pawła Woickiego. Ci w Lublinie musieli uznać wyższość miejscowej BOGDANKI LUK.

Kto będzie najlepszy w pierwszej części rundy zasadniczej PlusLigi?