Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Kolejny komplet punktów beniaminka

I liga M: Kolejny komplet punktów beniaminka

Choć pierwszy set przysporzył emocji, w kolejnych podopieczni trenera Rebzdy przejęli już inicjatywę. Siatkarze Bogdanki Arki Chełm odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu bez straty seta. Tym razem beniaminek w pokonanym polu zostawił PSG KPS Siedlce. Nagrodę MVP odebrał Łukasz Łapszyński.

Początek pełen błędów

Po kontrataku Patryka Szwaradzkiego gospodarze prowadzili 4:2. Głównie przez błędy własne szybko stracili zaliczkę. Gdy asa dołożył Dawid Sokołowski, KPS odskoczył na 9:7. Gra nie stała na zbyt wysokim poziomie, obie drużyny nie ustrzegły się pomyłek. Po bloku na Łapszyńskim interweniował trener Rebzda (11:15). Sytuacja zaczęła się zmieniać przy zagrywkach Kacpra Gonciarza, po błędzie Kowalczyka dystans stopniał do jednego oczka (15:16). W kolejnych akcjach mylili się przyjezdni i tym razem o czas poprosił trener Chwastyniak (17:17). W kolejnych akcjach skutecznie punktował Łukasz Łapszyński. Po kontrataku Mariusza Marcyniaka gospodarze mieli piłki setowe (24:22). Po czasie dla Witolda Chwastyniaka za sprawą ataków Wójcika i Czyżowskiego KPS doprowadził do walki na przewagi. Goście nie wykorzystali swojej szansy. Po bloku na Kowalczyku Arka cieszyła się ze zwycięstwa.

Gospodarze przejęli inicjatywę

W drugiego seta znacznie lepiej weszli gospodarze. Siatkarze KPS-u mieli problem ze skończeniem ataku (6:1). Po czasie dla trenera Chwastyniaka asy dołożył jeszcze Szwaradzki. Przy stanie 8:1 szkoleniowiec KPS-u w jednym momencie zmienił rozgrywającego, atakującego, przyjmującego i środkowego. Passa gospodarzy została przerwana dopiero po błędzie zagrywającego (9:2). Poderwać do walki siedlczan starał się Wiktor Kłęk. Dystans pozostawał wyraźny. Ze zmiennym szczęściem atakował Jakub Czyżowski. Kolejną serię Arka zaliczyła przy zagrywkach Damiana Dobosza (20:10). Dobrze funkcjonował blok gospodarzy. Kropkę nad i postawił atakiem Kajetan Kulik.

Otwarcie trzeciej odsłony było zacięte. Z czasem ponownie obie drużyny zaczęły regularnie popełniać błędy. Gdy po bloku na Sokołowskim Arka odskoczyła na 11:9, interweniował trener Chwastyniak. Po przerwie skutecznie zaatakował Bartłomiej Wójcik. Wciąż na prowadzeniu pozostawali gospodarze. W dalszej fazie seta oprócz skutecznych ataków Łapszyński celnie zagrywał i Arka powiększyła dystans (18:14). W kolejnych akcjach gospodarze skuteczne ataki przeplatali z błędami w polu zagrywki. Gdy Wójcik zepsuł zagrywkę, gospodarze mieli serię piłek meczowych (24:18). Błąd Miszczuka i as Kłęka przedłużyły jeszcze grę. Dopiero po czasie dla trenera Rebzdy siedlecki atakujący zepsuł zagrywkę.

MVP: Łukasz Łapszyński

Bogdanka Arka Chełm – PSG KPS Siedlce 3:0
(27:25, 25:14, 25:20)

Arka: Marcyniak (3), Dobosz (5), Szwaradzki (9), Baran (6), Gonciarz, Łapszyński (12), Cabaj (libero) oraz Miszczuk (1), Rusin, Nowak, Magnuszewski (2), Kulik (7) i Sas (libero)
KPS: Kozłowski, Czyżowski (5), Kowalczyk (3), Wójcik (7), Sokołowski (5), Tomczak J. (1), Tomczak B. (libero) oraz Kłęk (4), Myśków (3), Bąkiewicz (4) i Szpernalowski