Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejni kandydaci na trenera Eczacibasi

Kolejni kandydaci na trenera Eczacibasi

fot. cev.eu

Już nie tylko Ferhat Akbas jest przymierzany do roli nowego szkoleniowca Eczacibasi Stambuł. Wśród potencjalnych kandydatów do zastąpienia Marco Aurelio Motty po sezonie 2020/2021 wymieniani są również Davide Mazzanti, Daniele Santarelli oraz Stefano Lavarini.

Powiększyło się grono potencjalnych następców Marco Aurelio Motty w Eczacibasi Stambuł. Jak donosi Gian Luca Pasini oprócz obecnego trenera Chemika Police – Ferhata Akbasa klub rozważa zatrudnienie jednego z trzech włoskich szkoleniowców. Na giełdzie nazwisk pojawili się Davide Mazzanti, Daniele Santarelli oraz Stefano Lavarini. Wszyscy wspomniani trenerzy obecnie oprócz włoskich klubów prowadzą reprezentacje.Davide Mazzanti od 2017 roku jest trenerem żeńskiej reprezentacji Włoch, z którą sięgnął po srebro mistrzostw świata (2018) i rozgrywek Grand Prix (2017), brąz mistrzostw Europy (2019) i dwa medale Vollye Masters Montreux (złoto w 2018 i brąz rok później). Od końcówki października 2020 roku Mazzanti jest również trenerem zespołu z Perugii. Bartoccini Fortinfissi Perugia jest obecnie przedostatnią drużyną Serie A kobiet, z 15 spotkań wygrało zaledwie 4, zdobywając przy tym 12 punktów.

Kolejny kandydat – Daniele Santarelli prowadzi żeńską reprezentację Chorwacji oraz Imoco Volley Conegliano. W Conegliano najpierw pracował jako asystent trenera, a od 2017 roku jest już pierwszym szkoleniowcem tego zespołu. Imoco Volley jest liderem Serie A, w tym sezonie przegrało zaledwie 6 setów. Wraz z tym klubem Santarelli dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Włoch (2018, 2019), trzykrotnie po Superpuchar Włoch, a raz po Puchar Włoch. Zdobył również Klubowe Mistrzostwo Świata i dwa medale Ligi Mistrzyń (srebro w 2019 i brąz w 2018 roku).

Stefano Lavarini od 2019 roku łączy pracę trenera klubowego z rolą szkoleniowca reprezentacji Korei Południowej. Włoch obecnie prowadzi wicelidera Serie A – Igor Gogronzolę Novara. Szkoleniowiec wśród sukcesów trenerskich może wymienić Puchary Włoch i Brazylii, mistrzostwo Brazylii, srebro Klubowych Mistrzostw Świata oraz złoto mistrzostw Ameryki Południowej. Jako trener Koreanek w 2019 roku sięgnął po brąz mistrzostw Azji.

źródło: dal15al25.gazzetta.it, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved