Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejne zmiany we włoskich klubach

Kolejne zmiany we włoskich klubach

fot. Piotr Woźniak

Sporo dzieje się na włoskim rynku transferowym. Na powrót do Italii zdecydowała się Luna Carocci, która wybrała ofertę Savino del Benne Scandicci. Do saugelli Monza przeniosła się belgijska atakująca, Lise Van Hecke, natomiast szeregi zespołu z Perugii zasiliła Beatrice Agricoglio.

Luna Carocci po kilku sezonach spędzonych za granicą wróciła do Italii. Podpisała kontrakt z Savino del Benne Scandicci. Jest to doświadczona zawodniczka, która z wielu siatkarskich pieców jadła chleb. Siatkarskie szlify zbierała w Club Italia. Następnie występowała we włoskich klubach, ale ma za sobą także kilka zagranicznych przygód. Pierwszą był sezon spędzony w Azerbejdżanie, po którym wróciła do Włoch. Ale ostatnie lata znowu spędziła poza Italią. Najpierw grała w rumuńskim CSM Bukareszt, a następnie trzy sezony spędziła w niemieckim Palmberg Schwerin i francuskim RC Cannes. Na swoim koncie ma mistrzostwo Niemiec i Francji oraz Superpuchar Włoch i Niemiec. – Po pięciu latach spędzonych za granicą, z czego ostatnich czterech z rzędu bardzo cieszę się z powrotu do Włoch, zwłaszcza do pięknej Toskanii. Znalezienie się w ambitnym i coraz silniejszym klubie takim jak Savino del Bene bardzo mnie motywuje. Moim celem będzie wygrana w każdym meczu i zdobycie przynajmniej jednego trofeum w koszulce drużyny ze Scandicci – powiedziała Luna Carocci.Z kolei w drużynie z Perugii znalazło się miejsce dla Beatrice Agricoglio. To zawodniczka, która ma za sobą grę między innymi w zespołach z Casalmaggiore, Filottrano, występowała także w Volalto Caserta, Olimpia Teodora, a ostatni sezon spędziła w Cuneo. – Jestem bardzo zadowolona z mojego wyboru. Kiedy otrzymałam propozycję, nie miałam wątpliwości. Perugia jest dla mnie domem. Moje przyjaciółki, które grały w tym klubie, wypowiadały się o nim bardzo pozytywnie. Został stworzony bardzo interesujący zespół – powiedziała Agricoglio.

Nową atakującą ma za to Saugella Monza. Została nią Lise Van Hecke. Belgijska siatkarka jest już siódmym nowym nabytkiem drużyny z Monzy w trwającym okienku transferowym. Ostatnie sezony Van Hecke spędziła w Cuneo Volley oraz w ekipie z Pesaro, ale na swoim koncie ma także choćby pobyt w Brazylii, gdzie grała w Molico Osasco.

źródło: ivolleymagazine.it, opr. własne, savinodelbenevolley.it

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved