Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kolejne zmiany w formule mistrzostw świata?

Kolejne zmiany w formule mistrzostw świata?

fot. Michał Szymański

Zgodnie z doniesieniami TVP Sport FIVB panuje kolejne zmiany w formule mistrzostw świata. W turnieju miałoby wziąć udział jeszcze więcej zespołów. W tegorocznych rozgrywkach wystąpiły 24 reprezentacje, w przyszłości grono to miałoby zostać powiększone o osiem drużyn.

W siatkówce zwykle jedno jest pewne – zmiany. W maju tego roku pojawiła się dyskusja o kalendarzu międzynarodowych rozgrywek. Podczas dyskusji o strategii na lata 2025-2032 pojawiły się propozycje przesunięcia wielu imprez, a Liga Narodów miałaby być podzielona na dwie części – pierwsza od końca sierpnia do połowy listopada, druga od początku stycznia do początku maja. Rozważano również wprowadzenie nowego wydarzenia międzynarodowego – „Turnieju Gwiazd” z kilkoma czołowymi drużynami.Włodarze siatkarskiej federacji chcą przesunąć mistrzostwa świata na lata nieparzyste, a ich termin na listopad/grudzień. Zmiana lat rozgrywania tego turnieju miałaby pomóc w uniknięciu pokrywania się z turniejem tej samej rangi w piłce nożnej. Pierwsze mistrzostwa świata w zmienionym roku miałyby odbyć się w 2027. Dodatkowo myślano o rozgrywaniu mundialu co dwa, a nie co cztery lata.

Dziennikarz TVP Sport – Filip Czyszanowski poinformował, że FIVB myśli nad jeszcze jedną zmianą dotyczącą mistrzostw świata. Włodarze siatkarskiej federacji chcieliby poszerzyć skład turnieju do 32 drużyn. Byłoby to o 8 reprezentacji więcej, niż występuje w tegorocznym turnieju.

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę