Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kolejne zmiany w Avii, Mickiewiczu, Lechii i Krispolu

Kolejne zmiany w Avii, Mickiewiczu, Lechii i Krispolu

fot. Klaudia Piwowarczyk

Karuzela transferowa w I lidze mężczyzn kręci się w najlepsze. Nowego atakującego ma Lechia, Mickiewicz i Krispol pożegnały kolejnych zawodników, natomiast Avia ogłosiła przedłużenie współpracy z rozgrywającym.

Kolejne wieści docierają z Lechii Tomaszów Mazowiecki. Siódmy sezon w jej barwach spędzi Bartłomiej Neroj, który pełni funkcję kapitana zespołu. W ostatnich czterech latach w Lechii rozegrał 106 meczów, w których zgromadził na swoim koncie 472 punkty, z czego 89 w polu serwisowym oraz 147 w bloku. Poza tym do ekipy z Tomaszowa Mazowieckiego dołączył Paweł Szczepaniak. To zawodnik grający na pozycji atakującego, który miniony sezon spędził w MOS-ie Wola Tramwaje Warszawskie, a w II lidze zdobył 218 punktów.Z kolei w Polskim Cukrze Avii Świdnik nadal będzie występował Łukasz Walawender. – Zdecydowałem się zostać w Avii, ponieważ nie zgłosił się do mnie żaden z trzech klubów, do których mógłbym odejść – ZAKSA, Lube, Perugia, a tylko te kluby mogą konkurować z aspiracjami, organizacją i atmosferą w Avii – żartobliwie skomentował 26-letni rozgrywający. Z przedłużenia z nim kontraktu zadowolony jest szkoleniowiec ekipy ze Świdnika. – Łukasz ma duży potencjał na wysokiej klasy rozgrywającego. Z sezonu na sezon można obserwować jego rozwój. Jest ambitnym zawodnikiem, który z pewnością nas jeszcze zaskoczy. Nie mogło go więc zabraknąć w składzie Avii – dodał Witold Chwastyniak.

Kolejne kluby poinformowały też o odejściach zawodników. W Mickiewiczu Kluczbork nie zagra już Michał Szmajduch, który w minionym sezonie zmagał się z problemami zdrowotnymi. Wystąpił tylko w 10 meczach, w których wywalczył 35 punktów. Popisał się 1 asem serwisowym, 1 blokiem, a w ataku uzyskał 45% skuteczności. Natomiast z Krispolem Września pożegnał się Paweł Cieślik. Ten atakujący wystąpił w 33 spotkaniach, w których zgromadził na koncie 153 oczka. Lwią ich część w ataku, w którym uzyskał niespełna 52% skuteczności. Dodatkowo 9 razy punktował na zagrywce i 13 w bloku.

Zobacz również
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn na sezon 2022/2023

źródło: Avia Świdnik - Facebook, inf. własna, Krispol Września - Facebook, Lechia Tomaszów Mazowiecki - Facebook, Mickiewicz Kluczbork - Facebook

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę